Dlužicha 'Cinnabar Silver' - Heuchera 'Cinnabar Silver'


 • (1 ks) Dostupné od jara 2021
129 Kč / ks
Kategorie: Dlužichy
Barva: Červená
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Polostín
Více: Vhodná k řezu
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
 

Dlužicha 'Cinnabar Silver'  - Barvou velmi zajímavá trvalka, která dorůstá do výšky 25-45cm. Drobné, červené kvítky se objevují od června. Mladé listy nesou načervenalé zbarvení, starší poté stříbřité s výrazně tmavou žilnatinou.

 

Pěstování: Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Preferují polostinná stanoviště. Vyžadují mírně vlhké, propustné, hlinitopísčité půdy s obsahem humusu. Mrazuvzdorné. Ponechávají si pěkné a zdravé listy i v mínusových teplotách. Jakmile sníh opadne, ukáží se v plné kráse. Zbarvení listů se liší podle stanoviště, kdy ve stínu je méně intenzivní, výraznější barvy získává v polostínu, popř. na plném slunci. Množí se na podzim a na jaře dělením. Doporučujeme dlužichy na jaře ostříhat, rostlina si vytvoří nové a větší listy. Vhodné k výsadbě do skupin, na obruby, k řezu.

Podobné produkty

 • dlužicha melting fire (2)
  Heuchera 'Melting Fire' Půdopokryvná trvalka, která dorůstá do výšky 45cm. Má nařasené, bronzově hnědé až červeně hnědé listy. Květ je červené barvy. 
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:1776
 • Dlužicha 'Georgia Peach' (EU25281) - Heuchera 'Georgia Peach' (EU25281)
  Heuchera 'Georgia Peach' (EU25281) Rozkvétá drobnými květy krémově nažloutlé a dorůstá výšky 35 cm. Listy velké broskvově růžové až starorůžové s jemným stříbřitým mramorováním. Kvete od června do srpna. Barva listů je závisí na poloze.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:1757
 • Dlužicha 'Shanghai' - Heuchera 'Shanghai'
  Heuchera 'Shanghai' Půdopokryvná trvalka, dorůstající do výšky 25-35 cm. Květ kvete bílou barvou. Objevuje se v červnu a vydrží po celé léto. Rostlinu zdobí stříbřitě tmavě purpurové listy, které jsou doplněny tmavou žilnatinou.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:1787
 • Dlužicha 'Black Beauty' - Heuchera 'Black Beauty'
  Heuchera 'Black Beauty' Nově vyšlechtěná odrůda s tmavě purpurovými listy, spodní strana je fialová, čepel má zvlněné okraje. Kvete drobnými bílými květy a dorůstá výšky 30 cm. Zbarvení listů se liší podle stanoviště.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:1744

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.