Hortenzie velkolistá ´Early Blue´


499 Kč / ks
Kategorie: Hortenzie
Balení: kontejner

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner C7,5
  Tvar: keř, výška 20-30 cm
  • Kód: 89786 |
  • k odeslání BŘEZEN 2020 (> 5 ks)
  499 Kč / ks
 

Hortenzie velkolistá 'Early Blue' - tato hortenzie dorůstá do výšky okolo 120 cm při šířce zhruba 100 cm. Růst je vzpřímený až zaoblený. Opadavé listy jsou široce oválné, při okrajích jemně pilovité a mají tmavě zelené zabarvení. Květy jsou uskupeny do hlav a mají opravdu skvostnou barvu. Okvětní plátky mají světle modrou až fialovou barvu, která se mění dle půdní reakce. Nakvétá od června až do podzimu. Listy a květy tvoří zajímavou barevnou kompozici.

 

Pěstování: Jedná se o listnaté, opadavé keře, pocházející z Japonska, dorůstající do výšky cca 50cm-3m (záleží na jednotlivých kultivarech). Jsou atraktivní díky barevné škále květů, které tvoří plochý, půlkulovitý nebo kulovitý tvar. Co se týče barevnosti květů, je důležitá půdní reakce. V zásaditých půdách se zbarvují do růžova, v kyselých naopak do modra. Kvete v průběhu od července do září. Vysazujeme ji nejlépe do směsi rašeliny, substrátu a kompostu. Preferují slunné stanoviště, nicméně bez přímého slunečního úpalu, snesou i polostín. Mladší rostliny je třeba chránit před zimními mrazíky, starší jsou mrazuvzdorné i do -34°C. Starší rostliny lze tvarovat řezem a udržovat je tak v menší výšce. Hnojíme hnojivy speciálně určené na hortenzie, rozlišené dle požadované barvy květu.

Více na: Návod na pěstování hortenzií

Podobné produkty

 • hydrangea blue birdTip
  Hydrangea serrata 'Bluebird' Jedná se o opadavý keř, dorůstá do výšky 1-1,5 m a vytváří polokulovitý, kompaktní keř. Zelené, vejčité listy s pilovitým okrajem se na podzim barví do červena. V průběhu července rozkvétají velká, plochá květenství složená z velkých, růžovofialových, sterilních...
  Dostupnost:k odeslání BŘEZEN 2020 > 5 ks
  Kód:72090
 • pepper
  Hydrangea macrophylla Forever & Ever 'Peppermint' Tato hortenzie Vám nabídne unikátní dvoubarevné květy. Dorůstá do výšky okolo 50 - 80 cm, šířka je totožná. Růst je kompaktní. Základní barva okvětních plátků je bílá a uprostřed každého plátku je světle růžové probarvení....
  Dostupnost:k odeslání BŘEZEN 2020 > 5 ks
  Kód:88700
 • Hortenzie latnatá ´Limelight´®
  Hydrangea paniculata 'Limelight' Jeden z nejpopulárnějších rychle rostoucích kultivarů hortenzií latnatých, dorůstající do výšky 1,6-2,4 m a šířky 2,6 m. Květenství je zpočátku zelenožluté, později mění barvu do růžové.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:1674
 • Hortenzie stromečkovitá ´Annabelle´
  Hydrangea arborescens 'Annabelle' Střední, opadavý keř, dorůstající do výšky 1-1,5 m, při stejné šířce. Nakvétá od srpna do září, květy jsou opravdu velké, až 18cm v průměru, mají bílou barvu. Vhodná na slunce i do polostínu,vlhčí půdy.
  Dostupnost:připravujeme na jaro
  Kód:10984

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.