Hrušeň ´Bojnická podzimní´


 • podzim 2020
199 Kč / ks
Kategorie: Podzimní hrušně
Hmotnost: 1 kg
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: Dula
Položka byla vyprodána...
 

Hrušeň 'Bojnická podzimní' - odrůda je vhodná i do okrajových oblastí, je částečně samosprašná. Odrůda je velmi dobře odolná vůči chorobám. Plody jsou velké, lahvovitého tvaru, mírně baňaté. Slupka je tenká, křehká. Základní barva je žlutá, překrytá jasně bronzovým odstínem. Dužnina je bělavá až žlutá, máslovitá, rozplývavá. Chuť je aromatická, kořenitá. Plody sbíráme začátkem října. Do konzumní zralosti nastupují až v listopadu. Jsou vhodné jak pro přímý konzum, tak i k dalšímu zpracování.   

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, chráněná před větrem (obzvlášť velkoplodým odrůdám by snadno mohly opadat plody), a nejlépe orientována na jižní či jihozápadní stranu. Půda by měla být středně těžká, dobře propustná - hrušně nesnáší vysoké hladiny podzemních vod. Ta by neměla dosahovat výšky cca 1,8m pro pěstování na semenáčích a 1,2m pro pěstování na kdouloňových podnožích. Při výsadbě většího množství hrušní dodržujeme spon 3,5x3,5m - 8x8m (dle vybrané podnože a tedy budoucí výšky stromu).  

Více na: Návod na pěstování hrušní

Podobné produkty

 • pepi
  Pyrus communis 'Pepi' Samosprašná hrušeň, s menšími plody vynikající kvality. Slupka je žluto-zelená, s červeným líčkem. Dužnina šťavnatá, sladká, velmi chutná.  Plody dozrávají začátkem září a jsou vhodné ke přímému konzumu. Odrůda je odolná vůči mrazu. 
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:87105
  Hrušeň 'Pepi'
  219 Kč / ks
 • Hrušeň ´Abate Fettel´
  Pyrus communis 'Abate Fettel' Podzimní odrůda hrušně se středními až velkými plody protáhlého, mírně zakřiveného tvaru. Jsou žlutozelené barvy, s opravdu jemným ruměncem. Zraje na začátku září, v chladu vydrží do prosince. Vhodné pro přímý konzum, ale i pro zpracování v kuchyni.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:40893
 • Hrušeň ´Hardyho máslovka/Gelers Buterbirne´
  Pyrus communis 'Hardyho máslovka' Cizosprašná odrůda se středně velkými plody, vhodná jak pro přímý konzum, ale i na sušení a tvorbu kompotů. Vhodnými opylovačem je hrušeň Williamsova. Vhodná do teplejších oblastí. Zraje koncem září.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0395
 • Beze jménaTip
  Pyrus communis 'Clappova+Konference' NOVINKA! Dvě odrůdy, které se vzájemně opylí, naroubované na jednom stromě! Clappova přináší větší až velké, baňaté, světle zelené plody, s výrazným červeným líčkem. Dužnina je žluto-bílá, šťavnatá, sladce navinulá. Konference je chuťově velmi podobná,...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:81044

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.