Hvězdnice trpasličí 'Nanus' - Aster sedifolius 'Nanus'


119 Kč / ks
Kategorie: Astry (Hvězdnice)
Barva: Fialová, Modrá
Kvetení: Srpen, Září
Stanoviště: Suchá půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner C2
  • Kód: 41496 |
  • Dostupné od jara 2021 (> 5 ks)
  119 Kč / ks
 

Hvězdnice trpasličí 'Nanus' - Podzimní a nenáročná astra, dosahující do výšky 40cm. Zvláštní jednoduché květy mají okvětní lístky tvarově tenké a dlouhé, pastelově fialově zbarvené se žlutým středem. Nakvétají od září do října. Zeleně barevné listy jsou čárkovité, protáhlé. Vynikne především ve větších skupinách a ve společnosti dalších rostlin nebo stálezelených dřevin. Pro udržení kompaktního tvaru je vhodné ji na konci června, či na začátku července zaštípnout.

 

Pěstování: Preferuje slunné či polostinné stanoviště. Hvězdnici vysazujeme do bohatších, dobře propustných a odvodněných půd. Snáší i sušší a vápenité půdy. Dbáme na pravidelnou zálivku, převážně během léta. Na jaře je vhodné dělit trsy. Koncem jara podpoříme kvetení sestřihnutím a po odkvětu doporučujeme odkvetlé květy odstranit. Mrazuvzdorná.

Podobné produkty

 • Aster dumosus 'Heinz Richard'
  Aster dumosus 'Heinz Richard' Heinz Richard je nízká listopadka, která má lila okvětní lístky s nádechem světle růžové a žlutý střed. Kvete v období od srpna do října. Vyhovuje jí slunné stanoviště. Je vysoká jen 30 cm.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0710
 • Aster divaricatus 'Tradescant' Podzimní astra s bílými květy, roste na slunci, polostínu i ve stínu. Kvete od července do září. Nenáročná na pěstování. Vynikne ve větších skupinách a ve společnosti dalších rostlin. Dorůstá do 50-70cm.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720558
 • aster happy end
  Aster alpinus 'Happy End' Trsovitá odrůda. Jedná se o nízký kultivar. Odrůda Happy End dorůstá výšky kolem 20 cm a kvete velkými sytě růžovými až fialovými květy se žlutým středem. Vykvétá od května do června.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0700
 • Hvězdnice křovitá 'Starlight' - Aster dumosus 'Starlight'
  Aster dumosus 'Starlight' Trvalka se sytě fialovými květy. Dorůstá do výšky 25 cm. A kvete od září do října. Trvalka pro slunná až polostinná stanoviště. Vysazuje se do trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0718

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.