Jabloň ´Aneta´

 • 1 z 2

 • podzim 2020
179 Kč / ks
Kategorie: Zimní jabloně
Hmotnost: 1 kg
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: A2
Položka byla vyprodána...
 

Jabloň 'Aneta' - raně zimní jabloň. Tato jabloň je vhodná pro pěstování ve všech pěstitelských oblastech. Je rezistentní proti strupovitosti jabloní. Plody jsou středně velké, kulovité, zelenožluté s červeným rozmytím po celém plodu. Dužnina je krémová, má jemnou konzistenci. Je šťavnatá a aromatická. Sklízí se od poloviny září, konzumní zralost je v říjnu a skladovat se dají až do ledna. Odrůda je vhoná pro přímý konzum i k dalšímu zpracování.    

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní  

Podobné produkty

 • malus domestica 'Gdáňský Hranáč' (2)
  Malus domestica 'Gdaňský Hranáč' Prastará zimní odrůda, není náročná na polohu, ale je nevhodná na suchá místa. Vysoce odolná vůči mrazu. Plody má středně velké, zelenožluté s třešňovou barvou. Sklízíme je v říjnu a vydrží nám až do února.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4628
 • Jabloň ´Gala Schnitzer Schniga´
  Malus domestica 'Gala Schnitzer Schniga' Červená mutace jabloně Gala, pochází z Itálie. Plodnost je velmi raná a pravidelná. Plody jsou středně velké a kónické, plod je pokryt zářivě červenou barvou. Sklízíme od konce září.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0177
 • Jabloň ´Shalimar´
  Malus domestica 'Shalimar' Zimní a rezistentní odrůda s dlouhou dobou skladovatelnosti plodů.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0223
 • Jabloň ´Enterprise´
  Malus domestica 'Enterprise' Nová odrůda jabloně z USA, vhodná do drsnějších podmínek. Je odolný vůči strupovitosti.Plody jsou větší, kulovitého tvaru, zbarvené do karmínově červené. Sklízíme koncem října, ke konzumaci vhodné od ledna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0170

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.