Novinka

Jabloň ´Sander´


 • podzim 2020
159 Kč / ks
Kategorie: Letní jabloně
Hmotnost: 1 kg
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: M26
Položka byla vyprodána...
 

Jabloň 'Sander' - pozdně letní odrůda jabloně, odolnost vůči mrazu je dobrá, proti chorobám střední. Patří k úrodným odrůdám. Stromy rostou pomaleji, později je růst slabší. Vytváří středně husté a kuželovité koruny. Plody má středně velké, kulotivého až kuželovitého tvaru. Slupka je tenká, hladká, světle žlutozelená s červeným žíháním. Dužnina je bílá, křehká, křupavá a šťavnatá. Chuť je lahodná, navinule sladká a aromatická. Plody sklízíme v polovině srpna. Skladovat je můžeme 1 -2 měsíce.     

 

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • celeste2
  Malus domestica 'Celeste' Letní odrůda, která má středně velké plody. Slupka je hladká, pokrytá červenou barvou. Barva je ve formě pruhování s rozmazaným ruměncem. Dužnina je krémová, křupavá, sladkokyselá, velmi chutná. Plody sklízíme od konce července do poloviny srpna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:79020
 • allegro
  Malus domestica 'Allegro' Nová odrůda letní jabloně s velmi chutnými, středně velkými, kulovitými plody a vysokou odolností vůči houbovitým chorobám. Jedná se o samosprašnou odrůdu žlutozelené barvy, vhodnou do všech oblastí. Dozrává na začátku srpna. 
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0079
 • Jabloň ´Dalily Ambassy´
  Malus domestica 'Dalily Ambassy' Nová a velmi chutná letní jabloň. Samosprašná odrůda. Plody jsou větší a protáhlé, zelenožluté překryté červenými ruměnci, s křupavou dužninou. Dozrává na konci srpna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0084
 • delba
  Malus domestica 'Delbarestival' Letní odrůda pocházející z Francie. Plody má velké, kónického tvaru. Slupka je žlutá s červeným žíháním. Plody sklízíme od 2. poloviny srpna. Jsou vhodné pro přímý konzum.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0086

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.