Jabloň ´Sudetská Reneta´


199 Kč / ks
Kategorie: Zimní jabloně
Barva: Červená, Zelená
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Říjen
Balení: prostokořenný stromek nebo kontejner

Zvolte variantu

 • Balení: prostokořenný stromek
  Podnož: MM106
  • Kód: 87070 |
  • podzim 2020
  199 Kč / ks
 

Jabloň 'Sudetská Reneta' -  stará odrůda, stromy rostou středně bujně, později slabě. Plodnost je velmi raná, vysoká a pravidelná. Odolnost vůči mrazu je velmi vysoká, proti strupovitosti malá a proti padlí střední. Plody má střední až větší, kulovité, někdy tupě kuželovité. Slupka má základní zelenou barvu a je téměř zastřena sytou červení zvláštního odstínu. Dužnina je šťavnatá, křehká, velmi dobrá a sladce navinulé chuti s kořenitou příchutí. Chuťově sladce navinulé. Sklízíme je začátkem října, konzumně dozrávají v prosinci, vydrží až do února.      

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • Jabloň ´Berlepschova Reneta´
  Malus domestica 'Berlepschova Reneta' Stará odrůda, která vyžaduje dobré půdní podmínky. Plody má středně velké až malé. Zbarvené jsou zelenožluté s červeným žíháním a mramorováním. Plody sklízíme v polovině října.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4620
 • Jabloň ´Roter Jonathan Watson´
  Malus domestica 'Roter Jonathan Watson' Zimní odrůda se zeleno-žlutými plody, na slunci dostávající nádhernou, zářivě červenou barvu. Dužnina je bílá, pevná, lehce kyselé chuti. Sklízíme od září do října, zralé jsou od listopadu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4489
 • Jabloň ´Golden Delicious´
  Malus domestica 'Golden Delicious' Jabloň Golden Delicious je celosvětově nejrozšířenější zimní odrůda jabloně vhodná do středních a teplých oblastí. Odolnost vůči houbovým chorobám je nízká, vůči padlí vysoká. Velké, pevné, šťavnaté plody příjemné chuti, žluté barvy s tenkou slupkou....
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0181
 • Jabloň ´Red Bohemia´
  Malus domestica 'Red Bohemia' Výrazně červená mutace odrůdy Bohemia, jež produkuje velké, kulovité, mimořádně kvalitní plody. Dužninu mají nasládlou a chruplavou. Dozrává v průběhu září, a při vhodném uskladnění vydrží do března.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4414

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.