Jaterník podléška - Hepatica nobilis


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
89 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na H
Barva: Fialová, Modrá
Kvetení: Březen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Polostín, Stín
Výška 1: 0-10
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Hepatica B: CZ-0701 C: 21/FP/0139 D: PL
 

Jaterník podléška - trvalka, dorůstající výšky 10-15 cm, kvete modrými až modro-fialovými květy. Květenství se objevuje v březnu a dubnu. Patří mezi léčivé rostliny, užívá se při nemocech jater a žlučníku. Trojlaločné listy jsou sytě zeleně vybarvené. Nejčastěji roste v listnatých lesích a lískových nebo jiných křovinách. Vhodná do každé zahrady.

 

Pěstování: Vyhovují mu mírně vlhké půdy s dostatkem živin i s přítomností vápníku nebo mírnou kyselostí. Prosperuje v polostínu nebo stínu. 

Podobné produkty

 • Devaterník x hybr. 'The Bride' - Helianthemum x hybr. 'The Bride'
  Helianthemum x hybr. 'The Bride'   Nižší polokeř, dorůstající do výšky 20-30 cm. Květenství je bohaté, samotné květy mají sněhově bílé zbarvení s jasně žlutým středem. Objevují se v průběhu května až června. Listy jsou tvarově úzké a tmavě zeleně zabarvené. Tvarem připomínají listy...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3032
 • gelber
  Helianthemum x hybr. 'Gelber Findling' Krásná trvalka, která vytvoří kompaktní keříky, dorůstající výšky 20 cm. Kvete žlutými květy v chudých koncových hroznech, od května do července. Vhodná do trvalkových zákonů či různých koryt a nádob. Zaujme na první pohled.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:103469
 • asahi
  Heliopsis helianthoides 'Asahi' Trvalka, dorůstající do výšky 90 cm, květy jsou zlato-žluté s tmavším terčem. Mají kopretinový tvar. Vhodná do trvalkových záhonů v kombinaci s travinami i k řezu. Zpříjemní Vám záhon i domov.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722055
 • siesta
  Helenium x hybr. 'Siesta' Dobře se dělící, kompaktní, nižší trvalka s květy tvořící jednotlivé, mírně zvlněné okvětní plátky, v sytě rudé barvě. Dorůstá do výšky 45-60 cm. Je doslova lákadlem pro motýly, čmeláky a včely. Vhodná do trvalkových záhonů, ale krásně vynikne i jako solitéra. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:99390

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.