Kakost oddenkatý 'Ingwersen´s Variety' - Geranium macrorrhizum 'Ingwersen's Variety'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na G
Barva: Růžová, Fialová
Kvetení: Květen
Stanoviště: Vlhká půda
Světlo: Polostín
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Geranium B: CZ-0701 C: 21/FP/0139 D: PL
 

Kakost oddenkatý 'Ingwersen´s Variety' - oddenkovitě rozrůstající se trvalka. Dorůstá do výšky 30 cm. Květ je poměrně velký, pětičetný. Okvětní plátky nesou fialovo-růžové zbarvení. Objevují se od června po celé léto. Listy jsou jasně zelené s tmavými skvrnami. Vhodná do skalek a trvalkových záhonů. Rozrůstá se do větších ploch. 

 

Pěstování: Preferuje slunná i polostinná stanoviště. Vyžaduje běžnou zahradní, humózní, vlhčí půdu s drobnou drenáží. Dobře snáší i sucho. Vyžaduje běžnou zálivku. Doporučujeme příchodem zimy stonky až po zem seříznout, na jaře nové výhony opět vyženou. Velmi lehce se rozmnožuje dělením. Mrazuvzdorný. Kakost vysazujeme do větších nádob, na okraj záhonů či do skalek.

    

Podobné produkty

 • Kakost 'Patricia' - Geranium 'Patricia'
  Geranium 'Patricia' Jedná se o atraktivní trvalku. Jsou příbuzné pelargóniím, ale mají větší využití, neboť kromě výsadby do truhlíků a na okrasné záhony jsou vhodné i do skalek. Dorůstá do výšky 30 cm. Kvete křiklavým, červeno-fialovým zbarvením s tmavými žilkami a černým středem, a to od...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:44757
 • clark
  Geranium pratense 'Mrs Kendall Clark' Trvalka, která dorůstá do výšky 50-60 cm. Květ se pyšní modrým žíháním. Vykvétá v červnu a kvete po celé léto. Listy jsou jasně zelené s tmavými skvrnami. Je vhodný především do trvalkových záhonů. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:103454
 • Kakost lesní 'Album' - Geranium sylvaticum 'Album'
  Geranium sylvaticum 'Album' Trvalka, která dorůstá do výšky 50 cm. Květenství je jasně bílé a objevuje se od června do září. Listy jsou svěže zelené, hluboce vykrojené do laloků, dělené a zubaté. Vyznačuje se rychlým růstem, výborným krytím půdy a dlouhým, vytrvalým kvetením. Je velmi nenáročný...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:44820
 • Kakost sivý 'Splendens' - Geranium cinereum 'Splendens'
  Geranium cinereum 'Splendens' Stálezelená trvalka, dorůstající výšky 15 cm, barva květů je purpurově-červená. Listy má šedo-zelené a laločné. Vykvétá koncem jara až začátkem léta. Hodí se do skupinových výsadeb, rozrůstá se do větších ploch. Dále je vhodná do skalek a nádob.    
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2923

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.