Krokus ´Pickwick´


 • (> 5 ks) Předobjednávka září 2020
6 Kč / ks
Kategorie: Cibuloviny
Ostatní: Novinka
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: cibule 7/8
 

Krokus 'Pickwick' - krokus s velmi zajímavým barevným žíháním. Tato odrůda je velmi známá. Nádherně vynikne s bílými krokusy, kdy nevšednost rozbije právě tento žíhaný. Na okvětních lístcích se prolíná bílá a fialová barva. Dorůstá do výšky 10 cm. Kvete od března do dubna. Listy mají svěží zelenou barvu a tvarově jsou zašpičatělé.

 

Pěstování: Cibule krokusů můžeme sázet do květináčů, pod stromy, na okraje záhonů a nebo na skalku. Krokusům vyhovuje lehčí humózní a dobře prokypřená půda. Krokusy jsou citlivé na přemokření, ale nesvědčí jim ani příliš přeschlá zemina. Existují dva druhy krokusů, jarní a podzimní. Ty podzimní krokusy sázíme na slunečné stanoviště, jarní spíše do polostínu, ovšem oba typy krokusů potřebují 4 - 6 hodin denního světla. Sázíte-li krokusy do květináče, dejte na dno květináčů zhruba do výšky 4 cm štěrk nebo hrubý písek, na ten pak vrstvíme vhodnou zeminu až po okraj květináče. Cibulky sázíme v květináči i v půdě do hloubky 8 - 12 cm. Sázíme je ve skupinách po 3 - 5 ks, zhruba 2 cm od sebe. Jarní krokusy vysazujeme v září - říjnu, podzimní v období od konce června do konce července. 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • nagano
  Hippeastrum 'Nagano' Květy jsou velké, v průměru mají až 20 cm. Barva okvětních plátků je lososová s bílým probarvením. Právě bílo probarvení působí na první pohled jako taky štětcem. Hrdlo je limetkově zelené a prašníky bílé. Stonky jsou silné, světle zelené. Dorůstá do výšky cca 50 - 60 cm....
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99699
  Amarylis ´Nagano´
  299 Kč / ks
 • baby
  Narcissus 'Baby Moon' Sladce vonící narcis. Kvete jako jeden z nejpozdějších narcisů, spíše koncem dubna až začátkem května. Stonky většinou nesou 3 - 5 menších květů. Okvětní plátky mají sytě žlutou barvou, korunka je menší, barevně je sjednocená s okvětními plátky. Dorůstá do výšky cca 25 cm....
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99611
 • cherry
  Hippeastrum 'Cherry Nymph' Květy jsou velmi velké, nadýchané a plné. Upoutá Vaši pozornost svými sametově třešňově červeným květy, ty mají v průměru až 20 cm a pyšní se na silných stoncích. Je tedy ideální k řezu. Dorůstá do výšky až 60 cm a úplně ho vidím v kombinaci s bílým hvězdníkem. 
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 balení
  Kód:99677
  Amarylis ´Cherry Nymph´
  299 Kč / balení
 • akiko
  Hippeastrum 'Akiko' Velké a plné květy, to jsou hlavní předností tohoto hvězdníku. Okvětní plátky jsou sněhově bílé s velmi jemným a nepatrným zeleným proužkem uprostřed. Květy uprostřed jsou při kalichu nazelenalé. Dorůstá do výšky 40 - 60 cm.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99666
  Amarylis ´Akiko´
  299 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.