Krokus ´Remembrance´


 • (> 5 ks) Předobjednávka září 2020
6 Kč / ks
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 7/8
 

Krokus 'Remembrance' - modrofialový krokus, který Vám bude ve skalce přímo zářit. Květy jsou velké, mají pohárkovitý tvar. Listy jsou svěže zelené, zašpičatělého tvaru. Dorůstá do výšky 10 cm. Kvete na jaře, od března do května. Skvěle doplní krokusy světlé barvy.

 

Pěstování: Cibule krokusů můžeme sázet do květináčů, pod stromy, na okraje záhonů a nebo na skalku. Krokusům vyhovuje lehčí humózní a dobře prokypřená půda. Krokusy jsou citlivé na přemokření, ale nesvědčí jim ani příliš přeschlá zemina. Existují dva druhy krokusů, jarní a podzimní. Ty podzimní krokusy sázíme na slunečné stanoviště, jarní spíše do polostínu, ovšem oba typy krokusů potřebují 4 - 6 hodin denního světla. Sázíte-li krokusy do květináče, dejte na dno květináčů zhruba do výšky 4 cm štěrk nebo hrubý písek, na ten pak vrstvíme vhodnou zeminu až po okraj květináče. Cibulky sázíme v květináči i v půdě do hloubky 8 - 12 cm. Sázíme je ve skupinách po 3 - 5 ks, zhruba 2 cm od sebe. Jarní krokusy vysazujeme v září - říjnu, podzimní v období od konce června do konce července. 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • paperwhite
  Narcissus 'Paperwhite Grandiflora' Okvětní plátky včetně korunky jsou bělostně bílé jako papír. Květy jsou jednoduché, vysoce vonné. Působí velmi něžně, vznáší se na silných stoncích a jejich krásu ještě více podtrhují trávově zelené a úzké listy. Dorůstá do výšky cca 45 cm, kvete v průběhu...
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99614
 • pyjama
  Hippeastrum 'Pyjama Party' Květy tohoto hvězdníku jsou nepravidelně červeno bíle pruhované, kdy každý okvětní plátek je jedinečný. Barvy se nádherně a nenásilně prolínají. Hrdlo je tmavší s příměsí žluté a zelené, prašníky jsou pak směsicí všech barev z květů. Dorůstá do výšky okolo 50 - 60 cm.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99709
 • desire
  Hippeastrum 'Desire' Příznivcům teplých odstínu nabízíme tento jedinečný hvězdník. Květy jsou opravdu velké, zabarvené do červeno oranžových tónů. Prašníky mají totožné zbarvení. Září již na dálku a Váš dům tak bude útulný a veselý. Dorůstá do výšky okolo 50 cm. Většinou nakvétá v období ledna...
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99679
  Amarylis ´Desire´
  299 Kč / ks
 • quito
  Hippeastrum 'Quito' Půvabné a poutavé květy připomínající pavouka, většího pavouka, jelikož květy mají v průměru až 23 cm. Okvětní plátky jsou užší než u ostatních hvězdníků, horní okvětní plátky jsou třešňově červené, ty spodní pak světle zelené až vanilkové. Dorůstá do výšky 55 - 60 cm. 
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99710
  Amarylis ´Quito´
  299 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.