Meruňka ´Bergeval® Aviclo´


od 349 Kč / ks
Kategorie: Meruňky
Barva: Červená, Oranžová
Ostatní: Novinka
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Suchá půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Červenec
Balení: prostokořenný stromek

Zvolte variantu

 • Balení: prostokořenný stromek
  Podnož: ryngle zelená
  • Kód: 87064 |
  • podzim 2020
  349 Kč / ks
 • Balení: prostokořenný stromek
  Podnož: St. Julien
  • Kód: 51072 |
  • podzim 2020
  449 Kč / ks
 

Meruňka 'Bergeval' - nová odrůda z Francie, samosprašná, odolná vůči mrazu ve dřevě i květu. Plody jsou odolné na poškození při sběru, manipulaci a transportu. Jsou větší, kulatého tvaru, zbarvené jasně oranžovou barvou s příměsí červené. Chuťově jsou plody velmi dobré, s vysokým obsahem cukru a optimálním obsahem kyselin. Plody jsou vhodné ke všem druhům zpracování. Plody dozrávají v polovině července.  

 

Pěstování: meruňky preferují spíše sušší půdu, s neutrální reakcí kolem pH 7, lehčího typu. Těžká půda příliš zatěžuje kořeny meruněk. Stanoviště vybereme dostatečně teplé, světlé a slunné. Pro tento ovocný druh je nejvhodnější pěstování v nadmořských výškách kolem 350 m.n.m, s průměrnou roční teplotou kolem 8,5°C. Lze jej pěstovat i ve vyšších polohách (400-450 m.n.m.) s průměrnou roční teplotou 7°C, ale je nutné zvolit vhodnou odrůdu a podnož a nejlépe jihozápadní nebo západní stranu, kde teploty nejméně kolísají. V každém případě se vyhneme větrným stanovištím a mrazovým kotlinám. Meruňky pěstujeme nejčastěji ve dvou tvarech - jako čtvrtkmen s volně rostoucí korunou a terminálem, zde se doporučuje spon 6x4-5m, nebo jako volně rostoucí zákrsky s dutou korunou (bez terminálu), zde se doporučuje spon 5x3-4m.  

Více info: Návod na pěstování meruněk

Podobné produkty

 • Meruňka ´Orange Rubis´
  Prunus armeniaca 'Orange Rubis' Raná odrůda s vynikající chutí, samosprašná. Zraje v druhé půlce června, plody oranžové ze 40% pokryté červenou barvou. Vhodný je letní řez pro vyšší násadu květů a omezení růstu letorostů.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:5016
 • velita
  Prunus armeniaca 'Velita' Slovenská odrůda, vysoce odolná vůči mrazu. Plody jsou středně velké, ze strany mírně zploštělé. Slupka hladká, středně oranžová, s tmavým zbarvením. Dužnina šťavnatá, sladká. Zraje koncem července.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:51373
  Meruňka ´Velita´
  od 219 Kč / ks
 • Meruňka ´Gold Bar´
  Prunus armeniaca 'Gold Bar' Odrůda s velmi velkými plody, které jsou chuťově výborné. Sklízíme je od poloviny července až do poloviny srpna. Odrůda je odolná proti mrazu ve dřevě i v květu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:1884
 • mikado
  Prunus armaniaca 'Mikado' Samosprašná meruňka, která se řadí mezi rané odrůdy. Odrůda se řadí mezi velmi produktivní odrůdy, není náchylná na nemoci a je velmi dobře odolná vůči mrazu, ve dřevě i květu. Plody jsou kulaté a středně velké. Základní oranžová barva je zhruba z 50% překrytá...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:88405

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.