Doprava zdarma pro objednávky nad 500,- Kč - prodlouženo do odvolání. Vztahuje se na způsob dopravy Zásilka stromky včetně balného a Zásilka standardní včetně balného.

Návod na pěstování kustovnice čínské

Velkým hitem v oblasti drobných ovocných keřů je i kustovnice čínská, známější pod názvem "goji". Pěstování tohoto keře není nijak náročné a zvládnou ho i zahradníci "nadšenci".

 

Výsadba a substrát:

Kustovnici vysazujeme do lehčích, spíše písčito-jílovitých půd, Nejvhodnějším období je měsíc březen nebo duben. Rozestupy mezi keři by měli být 2-2,5m. Na dno předpřipravené jámy nezapomeňte přidat dobře uzrálý kompost, či hnůj a důkladně jej zapracujte. Okolí keře by mělo zůstat prokypřené. Po výsadbě doporučujeme rostlinu zamulčovat mulčovací kůrou.

 

Hnojení:

Co se týče hnojení, hnojíme pravidelně, na podzim přidáním chlévského hnoje, na konci dubna přídavkem močoviny a během května a června dodáváme fosforečnan amonný. Od května hnojíme výživovým postřikem na listy v intervalu cca 20dní.

 

Zálivka:

V období mezi koncem dubna a polovinou června zaléváme zhruba každých 25 dní (pakliže je rostlina nově vysazena zaléváme častěji). Od září zálivku omezujeme a zaléváme pouze již jednou nebo dvakrát. První a poslední zálivka v témže roce by měla být nejvydatnější. 

 

Řez:

Prořezování a zmlazovací řez je v případě kustovnice nutný. V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví. V průběhu léta odstraníme silné výhony z hlavního kmene a větví tak, aby měly volný přístup světla a vzduchu.

 

Ochrana rostlin na zimu:

Rostlina je mrazuvzdorná a žádnou speciální péči na zimu nepotřebuje. Mladé rostliny lze ochránit přihrnutím spadaného listí, nebo chvojí.

 

Choroby a škůdci:

Vzhledem k tomu, že rostlina patří do čeledi lilkovitých, může se u ní vyskytnout i plíseň bramborová (pomůže nám Acrobat MZ WG, Kuprikol 50 a mnohé další). V teplejším počasí se na ní objevují svilušky, či různé druhy mšic. I zde nám pomohou běžně dostupnými insekticidy (Decis AL, Decis Protech, RockEffect (na přírodní bázi)).

 

Autor: kolektiv Zahradnictví Spomyšl

x