Doprava zdarma pro objednávky nad 500,- Kč - prodlouženo do odvolání. Vztahuje se na způsob dopravy Zásilka stromky včetně balného a Zásilka standardní včetně balného.

Návod na pěstování pivoněk

 

Výsadba a substrát:

Připravíme si jámu o velikosti 50x50x50cm. Pakliže máme těžší a nepropustné půdy nezapomeneme ani na drenáž z vrstvy štěrku. Do spodní části jámy přidáme zeminu promíchanou s kompostem, či s hnojivem, a zakryjeme další vrstvou zeminy tak, aby kořeny rostliny nepřišly do styku s hnojivem. Pivoňky sázíme vždy tak, aby očka mohla dostatečně dýchat, pokud je vysadíme příliš hluboko, může dojít k úhynu. Ideální půdou pro pivoňky je půda vápenitá, dobře propustná a bohatá na živiny. Stanoviště volíme spíše slunné, až polostinné, na příliš tmavém místě málo kvetou. Pivoňky příliš nesnesou časté přesazování, na jednou stanovišti vydrží až 15let.

 

Zálivka:

Zvýšenou pozornost zálivce věnujeme samozřejmě v době po výsadbě, a mladým rostlinám, jinak starší pivoňky dobře snáší i sucho.

 

Hnojení:

Přihnojujeme na konci léta, fosforečným a draselným hnojivem. Pokud pěstujeme pivoňky dřevité, přihnojujeme pouze minerálními hnojivy s obsahem fosforu.

 

Množení:

Množíme dělením trsů na konci léta nebo na začátku jara. 

 

Ochrana rostlin na zimu: 

Většina pivoněk je dobře mrazuvzdorná; mladé dřevité pivoňky je vhodné na zimu ochránit přihrnutím cca 10cm vrstvy zeminy k rostlinám, vhodná je také ochrana před pozdními jarními mrazíky přikrytím netkanou textilií.

x