Plamének ´Azure Ball´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Žlutá, Modrá
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Azure Ball' - nádherný plnokvětý plamének. Květy mají božskou azurově modrou barvu, uprostřed květu je shluk žlutých pestíků. Květy rostlinu zdobí od května do srpna. Kultivar dorůstá do výšky 2 m. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné, připomínají tvarem srdce.

  

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • cecile
  Clematis 'Cecile' Tento kultivar má velmi pěkné, nadýchané hlavičky poloplných otevřených květů ve fialovo-modré barvě. Nakvétají poměrně krátce, od dubna do května. Listy jsou 3četné, pilovité, mají zelenou barvu. Kultivar dorůstá do výšky 2-3m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721967
 • veronica choice (1)
  Clematis 'Veronica´s  Choice' Květy jsou bílé s fialově modrým nádechem. Vyniknou na tmavým pozadím. Kultivar kvete od května do července a dorůstá do výšky 2,2 m. Krásný kultivar, který kvete dvě typy květů. Listy jsou sytě zelené.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5055
 • venosa
  Clematis 'Venosa Violacea' Atraktivní kultivar s květy velkými až 14cm. Nakvétá od července do září, bílým středovým pruhem, který se postupně po okrajích vybarvuje do sytě fialové. Dorůstá do výšky 2 až 4m a šířky 90cm. Doporučujeme oporu. Ideální výsadba mezi stromy a keře.
  Dostupnost:Skladem 3 
  Kód:720641
 • gravetye
  Clematis 'Gravetye Beauty' Vyniká tvarem svých květů. Ty uzavřené připomínají kultivary se zvonkovitými květy, ale po rozkvětu jsou ve tvaru 4-cípé až 5-cípé hvězdy. Mají výraznou, sytou červenou barvu, s krémově žlutými prašníky uprostřed. Nakvétají od června do října. Rostlina dorůstá do výšky...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721975

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.