Plamének ´Beautiful Bride´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá
Kvetení: Červen, Červenec, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Baeutiful Bride' - odrůda s obrovskými, až v průměru 28 cm velkými květy. Jasně bílé květy pokrývají rostlinu od zdola až nahoru. Okvětní lístky jsou ostrého tvaru a konce mají mírně zvlněné. Kvete hojně od května do června. Dorůstá do výšky 2-3 m. Po odkvětu se vytvářejí ochmýřené náhražky. Listy jsou sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.   

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • early snow
  Clematis terniflora 'Early Snow' Půvabný, rychle rostoucí plamének. Má drobné, 2,5-3cm v průměru široké květy, složené z 4-5 čistě bílý okvětních plátků. Tyčinky a prašníky jsou krémově bílé barvy. Bohatě nakvétají v průběhu od září do října. Listy jsou velké, pilovité, některé mohou být...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722016
 • toki
  Clematis 'Toki' Pěkně kvetoucí kultivar původem z Japonska. Dosahuje do výšky kolem 2m. Zdobí jej velké, čistě bílé květy, se žlutými prašníky. Bohatě nakvétá od května do června; své kvetení pak opakuje ještě v průběhu srpna až září.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722018
 • violet elizabeth
  Clematis 'Violet Elizabeth' Nádherný kultivar se zdvojenými až plnými květy v něžně růžové barvě, které dosahují do průměrné šíře až 17cm. Nakvétají od dubna do května a poté znovu na konci léta. Dorůstá do výšky 1,8-2,4m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722019
 • Plamének ´Omoshiro´
  Clematis 'Omoshiro' Velkokvětá odrůda z Japonska. Květy jsou nejprve bílé se světle růžově lemovanými okraji, okvětní lístky jsou mírně zvlněné. Později se na okvětních lístcích růžové tóny dostávají i na přední stranu. Dorůstá do výšky 2,5 m a vykvétá od května do srpna.  Po odkvětu se...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5043

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.