Plamének ´Beauty of Worcester´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá, Žlutá, Modrá
Kvetení: Červen, Červenec, Září, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Beauty of Worcester' - kultivar s velkými květy, až 15 cm. Jsou buď jednoduché nebo dvojité. Kvete v květnu až červnu, pak ještě v září. Květy mají námořnicky modrou barvu, tyčinky uprostřed květenství jsou bílo žluté. Kultivar dorůstá do výšky 2 m. Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají. 

 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • peradia
  Clematis 'Perida' Jeden z nejhezčích, červeně kvetoucích kultivarů. Květy jsou středně velké, dosahují do průměru 8-12cm, mají sytou, karmínově červenou barvu, s růžovým pruhováním. Tyčinky jsou rovněž červené. Kvete od června do srpna. Listy jsou jednoduché, nebo trojčetné, v tmavě zelené...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721997
 • Clematis Multi Blue
  Clematis 'Multi Blue' Krásný a velkokvětý kultivar plaménku. Květy má plné a zbarvené do sytě modré barvy a bohatým, světe modrofialovým středem. Rostlina nakvétá dvakrát ročně, na jaře a konce léta a květenství vydrží až do podzimu. Opadavá liána dorůstá do výšky 3 m. Velmi hezký kultivar. Po...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3571
 • Plamének ´Sen-no-kaze´
  Clematis 'Sen-no-kase' Jedinečný kultivar. Světle zelená poupata rozkvétají do plných květů, vně růžových, uvnitř bílých. Úžasný kultivar rozkvétá od května do července. Dorůstá do výšky 1,5 cm. Skvost.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5048
 • zoin
  Clematis INSPIRATION 'Zoin' Velmi pěkný kultivar, s jednoduchými květy o průměrné šířce 2-3cm. Ty se skládají ze 4 okvětních plátků v purpurově růžové barvě s výrazným žilkováním. Pestíky jsou žluté barvy. Nakvétají v průběhu června až září. Dorůstá do výšky 2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721982

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.