Plamének ´Diamond Ball´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá, Žlutá, Modrá
Kvetení: Červen, Červenec
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Diamond Ball' - odrůda s velkými květy, které jsou plné a zbarvené do bílo nebesky modré barvy, okraje plátků jsou lehce tmavší. Okraje okvětních lístků jsou mírně zvlněné. Uprostřed květu jsou světlounce žluté tyčinky. Kvete velmi bohatě, od června do července. Dorůstá do výšky 2 m.  Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.   

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • arabella
  Clematis 'Arabella' Květy tohoto kultivaru dosahují až do průměru 7cm. Mají velmi výraznou, fialovo-modrou barvu, se světle žlutými až bílými tyčinkami. Nakvétají od června do října. Rostlina vyrůstá do výšky 1,5-2m. Listy jsou větší, vejčité, mají zelenou barvu. Kultivar je poměrně robustní,...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721964
 • mandžu
  Clematis mandschurica Menší kultivar, s květy hvězdicovitého tvaru. Ty mají jasně bílou barvu, jsou spíše menší velikosti. Doplňuje je sladká vůně, připomínající vůni anýzu. Dorůstá do výšky 1-2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721990
 • Clematis Princess Diana
  Clematis 'Princess Diana' Květy mají nádherný tulipánový tvar. Barva je intenzivní růžová. Kvete od července až do října. Dorůstá do výšky  - 2,5 m. Velmi povedený kultivar, který oživí Vaší zahradu. Listy jsou jednoduché, mají svěží zelenou barvu.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:69624
 • general
  Clematis 'General Sikorski' Samotná květina má průměr 6 - 10 cm a má 6 klenutých a mírně se překrývajících tepalů. Jeho tyčinky jsou zlaté, poskytují příjemný kontrast proti modravým okvětním plátkům. Dorůstá do výšky 2 - 3 m. Díky své kompaktní velikosti je vynikající do nádob....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:81396

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.