Plamének ´Isago´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá
Kvetní: Květen, Červen, Srpen, Září
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litr
 

Plamének 'Isago' - kultivar s bílými a plnými květy. Prašníky jsou žluté. Kvete dvakrát, při druhém kvetení jsou květy poloplné. Kvete od května do června a od srpna do září. Vynikne na tmavším pozadí.

 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • arabella
  Clematis 'Arabella' Květy tohoto kultivaru dosahují až do průměru 7cm. Mají velmi výraznou, fialovo-modrou barvu, se světle žlutými až bílými tyčinkami. Nakvétají od června do října. Rostlina vyrůstá do výšky 1,5-2m. Listy jsou větší, vejčité, mají zelenou barvu. Kultivar je poměrně robustní,...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721964
 • Plamének ´Wildfire´
  Clematis 'Wildfire' Velkokvětá odrůda. Barva květu je fialová s červenofialovým pruhem uprostřed okvětních plátků. Okraje jsou mírně zvlněné. Prašníky jsou tmavě červené. Kultivar kvete bez pauzy od května do října.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5058
 • Plamének ´Morning Sky´
  Clematis 'Morning Sky' Kultivar se středně velkými květy, téměř kulatými. Okvětní lístky mají jasně růžovo fialovou barvu s růžovými žilkami. Květenství se objevuje od května do srpna, a to hojně. Dorůstá do výšky 3 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5041
 • krolowa
  Clematis 'Królowa Bona' Nádherný, novější kultivar, s velkými, plnými květy. Ty mají základní barvu fialovo-modrou, s výraznými purpurově růžovými až červenými pruhy uprostřed okvětních plátků. Tyčinky jsou bílé, s krémově žlutými prašníky. Nakvétají od června do července a poté znovu v průběhu...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721987

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.