Plamének ´Mazury´ Crater Lake


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá, Žlutá, Modrá
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Mazur' Crater Lake - kultivar s plnými květy. Květy jsou velké, zbarveny do modré barvy a zvýrazněny strakatě bílou barvou. Květy působí jako hedvábný papír. Kultivar kvete od června do září. Dorůstá do výšky až 3 m. Prašníky jsou zbarveny do žluté barvy.  Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.

  

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • Plamének ´Azure Ball´
  Clematis 'Azure Ball' Nádherný plnokvětý plamének. Květy mají božskou azurově modrou barvu, uprostřed květu je shluk žlutých pestíků. Květy rostlinu zdobí od května do srpna. Kultivar dorůstá do výšky 2 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5019
 • ivan olsson
  Clematis 'Ivan Olsson' Tento kultivar má jemně zbarvené, středně velké až velké květy. Jednotlivé okvětní plátky jsou mírně zvlněné, lehce stínované, v základní barvě, s fialkovým nádechem. Kvete na starém dřevě od května do června, a na novém v pozdním létě. Dorůstá do výšky 1,8-2,4m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721983
 • hakuree
  Clematis 'Hakuree' Nízký kultivar, dorůstající do výšky pouhých 0,5m. Má čistě bílé květy ve tvaru zvonku; někdy se uprostřed objevuje fialkový nádech. Jednotlivé okvětní plátky jsou mírně zvlněné. Květy mírně voní. Dosahují do průměru 4cm. Nakvétá od června do září. Pro svůj růst nepotřebuje...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721976
 • Plamének ´Proteus´
  Clematis 'Proteus' Kultivar s poloplnými květy. Okvětní lístky jsou podlouhlé, na konci špičaté a vrstvené na sebe. Květy jsou světle růžové až fialové. Rostlina nakvétá dvakrát ročně, od května do června a pak v červenci a vydrží až do srpna. Opadavá liána dorůstá do výšky 2 - 3 m. Velmi hezký...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3573

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.