Plamének ´Morning Sky´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Růžová, Fialová
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Morning Sky' - kultivar se středně velkými květy, téměř kulatými. Okvětní lístky mají jasně růžovo fialovou barvu s růžovými žilkami. Tyčinky kontrastují s květenstvím, jsou tmavě fialové a prašníky černé. Květenství se objevuje od května do srpna, a to hojně. Jedná se o silný kultivar. Dorůstá do výšky 3 m.  Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají. 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla.    

Podobné produkty

 • Plamének ´Kacper´
  Clematis 'Kacper' Kultivar dorůstající do výšky 2-3 m, s velkými až tmavě fialovými květy s purpurově růžovým pruhem uprostřed okvětního plátku. Květy se objevují v průběhu května až června a poté opět v září.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3569
 • president
  Clematis 'The President' Jeden z nejznámějších plaménků. Má velké, 10-15 cm široké, tmavě modré květy s podlouhlými, nápadně oddělenými okvětními plátky. Tyčinky jsou bílé a příjemně kontrastují s barvou květů.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:69639
 • slowianka
  Clematis 'Slowianka' Atraktivní kultivar, s téměř kulatými, až 10cm v průměru širokými květy. Tvoří jej 6 zaoblených okvětních plátků, v syté, fialovo-červené barvě, s jemným pruhem uprostřed každého z nich. Prašníky jsou žluté barvy. Nakvétá od června do července, a poté znovu na konci léta až...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722012
 • ernest
  Clematis 'Ernest Markham' Bohatě kvetoucí, velkokvětý kultivar. Jednoduché květy dosahují do průměru 10-15cm. Mají výraznou, purpurově růžovou, sametovou barvu. Nakvétá až od konce léta. Dorůstá do výšky 0,6-0,9m a stejné šířky.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721972

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.