Plamének ´Rhapsody´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
269 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Žlutá, Modrá
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Rhapsody' - odrůda se středně velkými květy, které Vás ihned zaujmou intenzivně safírově modrými květy. Střed je ozdobený žlutými tyčinkami. Kvete velmi bohatě, a to od června do září. Dorůstá do výšky 2 m. Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají. 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • mandžu
  Clematis mandschurica Menší kultivar, s květy hvězdicovitého tvaru. Ty mají jasně bílou barvu, jsou spíše menší velikosti. Doplňuje je sladká vůně, připomínající vůni anýzu. Dorůstá do výšky 1-2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721990
 • julia
  Clematis 'Mme Julia Correvon' Ceněný kultivar, s intenzivně zbarvenými, až 12cm v průměru širokými květy, v jasně červené barvě. Sytost barvy nebledne v průběhu kvetení. Prašníky jsou sytě žluté. Samotné květy se skládají ze 4 až 6 okvětních plátků. Listy jsou trojčetné, ve světle zelené barvě....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721993
 • sizaia
  Clematis 'Sizaia Ptitsa' Nižší kultivar, s doširoka otevřenými tmavě fialovými květy, s červenými prašníky. Jednotlivé okvětní plátky jsou úzké, mírně zvlněné, s tmavším pruhem ve stejné barvě uprostřed. Dorůstá do výšky 1,5-2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722000
 • pink surprise
  Clematis 'Pink Surprise' Nový, velmi atraktivní kultivar. Má nápadné, zvonkovité, plné květy. Jsou výrazně žilkované, v růžovo-bílé barvě. Dosahují do průměrné velikosti 7-8cm. Bohatě nakvétají od května do června. Dorůstá do výšky 3m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721999

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.