Plamének ´Veronica´s Choice´

 • 1 z 2

 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá, Fialová, Modrá
Kvetení: Červen, Červenec, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Veronica´s Choice' - krásný kultivar, který kvete dvěma typy květů. Jednoduchými na jednoletých výhonech a plnými na starších výhonech. Květy jsou bílé s fialově modrým nádechem. Vyniknou na tmavým pozadím. Kultivar kvete od května do července a dorůstá do výšky 2,2 m . Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.   

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • Clematis montana Elizabeth
  Clematis montana 'Elizabeth' Silný, hojně kvetoucí kultivar. Květy jsou světle růžové a lehce voní po vanilce. V průměru mají cca 6 cm. Prašníky jsou žluté. Kultivar dorůstá do výšky 4 - 8 m, kvete od května do června. Jedná se tedy o klematis, který kvete jako jeden z prvních.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:81406
 • lech
  Clematis 'Lech Kaczyński' Kultivar s velkými, sametovými květy v sytě fialové barvě. V průběhu kvetení barva trošku zesvětlí. Dosahují velké průměru 12-16cm. Nakvétají od června do července a poté znovu na konci srpna. Dorůstá do výšky 1,7-2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721989
 • duchess
  Clematis 'Duchess of Edinburgh' Nádech elegance dodáte své zahradě právě tímto kultivarem. Ten přináší 10-15cm široké zdvojené květy, v čistě bílé barvě, na špičkách občas se zelenými skvrnkami. Konce okvětních plátků mají tendence se kroutit. Tyčinky jsou bílé barvy a prašníky krémové. Nakvétá...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721971
 • cholmo
  Clematis 'Mrs Cholmondeley' Bujně rostoucí kultivar, dosahující až do výšky 4m. Květy má velké, ve světle fialové až modré barvě, s jemným růžovým žilkováním. Nakvétá od května do června, poté opět od srpna do září. Listy jsou trojdílné, v sytě zelené barvě. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721992

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.