Pustoryl věncový 'Variegatus'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
479 Kč / ks
Kategorie: Jasmín - pustoryl
Balení: kontejner C5
Tvar a výška: 40-60cm
 

Pustoryl věncový 'Variegatus' - nízký, hustý keř, dorůstá do výšky 1-2m, při stejné šířce. Výhonky jsou tuhé, rovné. Vejčité listy jsou velmi silné, světle zelené, se širokým krémovým lemem. Některé listy jsou zcela bílé. Květy bílé barvy jsou intenzivně voňavé, a nakvétají od konce června do konce července. 

 

Pěstování: Řez není nutný, ale rostlinu lze jednou za pár let zmladit těsně po odkvětu vyřezáním větví starších 2 let. Nepravý jasmín poroste v téměř jakékoliv půdě, nesnáší přílišné hnojení, výborně zvládá městské prostředí, omezený prostor na kořeny a znečištěné ovzduší. Plně mrazuvzdorný do min. -30°C.

Podobné produkty

 • little white
  Philadelphus 'Little White Love' Zakrslý kultivar, kompaktního tvaru, s velmi hustým větvením. V dospělosti dorůstá do výšky kolem 1m. Roční přírůstky se pohybují mezi 10-20cm. V průběhu května a června je bohatě obsypán čistě bílými, plnými květy s výraznou vůní. Samotné květy dosahují do...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:103877
 • ala
  Philadelphus 'Alabaster' Hustý keř dorůstající do výšky 3-4m při zhruba stejné šířce. Větve rostou vzpřímeně, ale část jich má tendenci obloukovitě se stáčet k zemi. Listy jsou světle zelené, eliptické, nebo široké, ochlupené na spodní straně. Slabě vonící květy jsou čistě bílé barvy, kvetou...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:72579
 • hill
  Philadelphus 'Yellow Hill' Velmi pěkný kultivar, dorůstající do výšky i šířky kolem 1,5-2m. Mladé listy jsou žluté, později zeleno-žluté. Doplňují je výrazné, zářivě bílé květy, které se objevují na přelomu června a července. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:80031

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.