SilvaTabs - okrasné dřeviny 250g


  • (>5 ks) Skladem
129 Kč / ks
Kategorie: Hnojiva a zahradní textílie
Balení: 250ml
 

Díky vhodné formě (methylenmočovina) je v těsné blízkosti kořenů rostlin postupně a rovnoměrně uvolňován dusík. Dlouhodobé působení ostatních živin je zaručeno pomalou rozpustností fosforečnanu hořečnatého, draselného a dalších pomalu rozpustných látek v tabletách obsažených.

Jedná se o hnojivo šetrné k životnímu prostředí. Představují ideální formu individuálního hnojení ke každé rostlině zvlášť a vytvářejí v  půdě nebo v  substrátu dostatečnou zásobu živin bez obav z nežádoucího zvýšení koncentrace půdního roztoku a ze ztrát vymýváním živin. Aplikace je jednoduchá a  lokalizovaná, umožňuje přesné dávkování k rostlině a  minimalizuje neproduktivní hnojení půdy mimo dosah kořenového systému. Nízkou rozpustností se eliminuje jejich průnik do povrchových a spodních vod. Neobsahují nežádoucí příměsi ani chloridy. Způsobem aplikace a svými vlastnostmi minimalizují negativní dopady klasických rychle rozpustných průmyslových hnojiv na životní prostředí. Použití tabletových hnojiv znamená značnou úsporu času, práce a výjezdu do porostů k doplňkovému hnojení. Odpadá problematické a pracné míchání substrátu s klasickými hnojivy. Práce s  tabletami je velmi hygienická. Při manipulaci s tabletami se nepráší podobně jako u práškových nebo i z části granulovaných hnojiv.

 

  • Tablety se kladou symetricky kolem rostliny na povrch půdy nebo se zapraví mělce pod povrch (Pokládání tablet na sníh je nevhodné).
  • Vzdálenost tablet od kmene dřeviny odpovídá průmětu obvodu koruny na půdu. Nejblíže se tablety kladou do vzdálenosti 15 cm od kmene, nejdále do vzdálenosti o 10 cm větší než je průmět obvodu koruny na půdu.
  • Velmi vhodná je aplikace hnojiva přímo při jarní výsadbě sazenic. Tablety se položí buď na dno při okraji výsadbové jamky, nebo na povrch a přišlápnou se pod úroveň terénu, a to vždy po obvodu kořenového systému rostliny. Dohnojování je pak nejúčinnější v následujícím roce.

 

Počet hnojivých tablet k rostlině se volí podle jejího stáří a vzrůstu:

  • Pro dřevinu s průměrem koruny 0,25 m jsou vhodnou dávkou 4 tablety.
  • Pro dřevinu s průměrem koruny 0,5 m dávkujte 8 tablet.
  • Metrový průměr koruny vyžaduje 15 tablet.
  • Dřevině s průměrem koruny 1,5 m dopřejte 20 tablet.

Složení:

NPK (MgO, S): 24 (MetN 40%) 5-10 (3,5-6,5) + TE
MetN – methylenmočovinový (pomalý) dusík (např.: MetN 40 = 40% celkového dusíku
ve formulaci pochází z Methylenmočoviny)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.