Trvalky a skalničky

 

 

Kvalita, zdraví, výborný vzhled – tím vším se kromě všech ostatních rostlin v naší nabídce – mohou pyšnit především trvalky a skalničky. Garantujeme velký výběr z několika set druhů! Jen to Vám zaručí, že Vaše zahrada, předzahrádka, skalka, či nádoba bude naprosto jedinečná. Díky informacím uvedeným u každé rostliny budete přesně vědět, ve kterém období trvalka kvete, jak vysoko vyroste, kam ji máte vysadit, jestli lze využít i v jiném odvětví a jak se o ní máte starat. Všechny potřebné informace jsou na jednom místě a pěstování tak zvládne i naprostý zahradník začátečník. Pro podrobnější popis produktu klikněte na příslušnou fotografii.

Trvalky jsou seřazené jednak do kategorií podle oblíbenosti a dále podle latinského názvu rostliny. Pokud víte název rostliny, použijte vyhledávání. Pokud ne, přejeme příjemné prohlížení.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 94 položek celkem

Stránka 1/2

 • Azorela třídílná ´Minima´ - Azorella trifurcata 'Minima'
  Azorella trifurcata 'Minima' Nižší, jemná kobercovitě se rozrůstající skalnička s drobnými nenápadnými žlutými kvítky, dorůstá do výšky jen kolem 5 cm. Vyžaduje suché a teplé stanoviště na plném slunci.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:35550
 • Dlužicha pulchella - Heucherella pulchella
  Heucherella pulchella Květenství drobnějších růžových kvítků rozkvétají na začátku léta. Dělá nevelké polštářové trsy ozdobných zelených, později „šaltresových“ listů. Výška 15-20cm. Roztomilá mini dlužicha.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:38865
 • Hvozdík sivý 'Julka' - Dianthus gratianopolitanus 'Julka'
  Dianthus gratianopolitanus 'Julka' Trvalka, která se hodí na okraje sušších záhonů nebo skalek, dorůstá výšky 10cm a jeho barva je světlounce fialová. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:41688
 • Lomikámen Arendsův ´Peter Pan´ - Saxifraga x arendsii 'Peter Pan'
  Saxifraga x arendsii 'Peter Pan' Další z členů velké skupiny oblíbených skalniček. Tato tvoří nízké polštáře zelených růžic, dorůstající do výšky 10-15 cm a šířky 15-30 cm. Květy jsou světle růžové až červené. Kvete od dubna do května.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0070
 • Lomikámen Arendsův ´Pixie White´ - Saxifraga x arendsii 'Pixie White'
  Saxifraga x arendsii 'Pixie White' Jedna z nejpopulárnějších skalkových trvalek. Dorůstá do výšky 3-8 cm (bez květů) a šířky 15-20 cm. Drobné bílé květy se žlutým středem září na štíhlých stoncích. Nakvétá od dubna do května.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:49923
 • Lomikámen irvingii ´Jenkinsiae´- Saxifraga x irvingii 'Jenkinsiae'
  Saxifraga x irvingii 'Jenkinsiae' Krásná skalnička, dorůstající do výšky pouhých 5 cm. Květy jsou narůžovělé až bílé s výrazným okem. Tvarově jsou miskovité a nakvétají na začátku léta. Listy jsou tuhé, mají spíše tmavší zelenou barvu a vyrůstají v růžicích. Rostlina se výborně hodí do skalek,...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:49974
 • Mateřídouška hlavatá ´Doone Valley´ - Thymus comusus 'Doone Valley'
  Thymus comusus 'Doone Valley' Nízký, okrasný, aromatický keřík, dorůstající do výšky 5-10 cm a šířky 20-30 cm. Listy jsou malé žluto-zelené, květy jsou světle fialové, nakvétají od července do srpna. Pěstujeme na slunných místech.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:50922
 • Mateřídouška praecox ´Red Carpet´ - Thymus praecox 'Red Carpet'
  Thymus praecox 'Red Carpet' Oblíbený kultivar, který má sladce červené květy, kvete velmi bohatě a rostlina má kompaktní, půdopokryvný vzrůst. Proto je vhodný do skalek, kamenných zídek a koryt. Dorůstá do výšky 7 cm.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2119
 • Mateřídouška úzkolistá ´Albus´ - Thymus serpyllum 'Albus'
  Thymus serpyllum 'Albus' Aromatická, půdopokryvná trvalka, dorůstající do výšky 3-7cm. Tento kultivar se vyznačuje velkým množstvím bílých květů, objevujících se od června do srpna. Ideální pro skalkovou výsadbu, do nádob ad.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2124
 • Mochna crantzii ´Goldrausch´ - Potentilla crantzii 'Goldrausch'
  Potentilla crantzii 'Goldrausch' Krásná, vegetativně množená, bujně rostoucí i kvetoucí trvalka, tvořící 10-15cm žlutě zářící koberce. Kvete od dubna do června, někdy ještě v srpnu.Pro udržení kompaktního růstu je výsadba mezi kameny
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:52095
 • Mochna dolomitová - Potentilla nitida
  Potentilla nitida Tento druh se vyznačuje stříbřitými listy, které v kombinaci s růžovými kvítky tvoří krásnou elegantní nízké koberce. Dorůstá do výšky pouhých 4 cm. Vyžaduje slunné stanoviště, s kamenitou půdou.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:3517
 • Písečnice horská - Arenaria montana
  Arenaria montana Trvalka, dorůstající výšky 10 cm. kvete jednoduchými a bílými květy, které mají 5 plátků. Květy mají žlutozelený střed. Listy má malé, velmi úzce elipčité a sytě zelené. Kvete od května do června.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2635
 • Plaménka šídlovitá ´Candy Striped´ - Phlox subulata 'Candy Striped'
  Phlox subulata 'Candy Striped' Nízká trvalka, dorůstá většinou do výšky okolo 10 cm. Květy mají v průměru 2 - 3 cm, jsou bílé a mají široký růžový proužek, očko je drobné, ale výrazně purpurové. Rostlina nakvétá od poloviny května do poloviny června. Listy jsou jehličkovité, neopadavé a sytě...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:56055
 • Rozchodník ostrý ´Yellow Queen´ - Sedum acre 'Yellow Queen'
  Sedum acre 'Yellow Queen' Nízká, sukulentní trvalka, dorůstající do výšky 5-10 cm. Tento kultivar má zlaté zbarvení listů, které vydrží po celý rok. V červnu a červenci je doplňují drobné žluté květy. Plně mrazuvzdorná.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0104
 • Rozchodník spathulifolium ´Cape Blanco´ - Sedum spathulifolium 'Cape Blanco'
  Sedum spahtulifolium 'Cape Blanco' Kompaktně rostoucí kultivar, dorůstající do výšky 10-15 cm a šířky 20-30 cm. Vytváří velmi hezké, kobercové polštáře, se stříbrnými, chlupatými listy, které rostou do krásných růžiček. Sukulentní listy jsou šedo-zelené. V pozdním létě se objevují zářivě...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0461
 • Silenka bezlodyžná - Silene acaulis
  Silene acaulis Nízký druh oblíbené skalničky. K dostání je v několika barvených variací, květy mohou být bílé, růžové nebo červené. Kvete od června do srpna. Jedná se o poléhavou rostlinu, dorůstající do výšky cca 10 cm. Listy má drobné a zelené. Tvoří husté mechové polštářky. Ideální do každé...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:60621
 • Úročník horský 'Rubra' - Anthyllis montana 'Rubra'
  Dorůstá do výšky 10 cm. Květy jsou červenooranžové, barevně velice zajímavé. Potřebuje slunce nebo polostín a dobře propustnou půdu. Je vhodnou rostlinou do skalek, na zídky nebo jako podrosty dřevin.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:66198
 • Zběhovec plazivý ´Black Scallop´ (EU22637) - Ajuga reptans 'Black Scallop'
  Ajuga reptans 'Black Scallopa' Díky kobercovému, půdopokryvnému růstu jsou vhodné na obruby trvalkových výsadeb. Květy jsou krátce stopkaté, až 1,5 cm dlouhé, pyskaté, drsně chloupkaté, fialově modré.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0596
 • Acéna růžová ´Purpurea´ - Acaena inermis 'Purpurea'
  Acaena inermis 'Purpurea' Trvalka, která pochází z Nového Zélandu. Velmi dekorativní trvalka, vytváří kompaktní a ploché polštáře. Dorůstá výšky 5 - 10 cm. Listy mají délku 5 cm, jsou purpurově zbarvené. Květy jsou hnědé. Velmi půdokryvná.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0523
 • Dianthus 'Babí Lom' Půdokryvná trvalka, dorůstá do výšky okolo 15 cm. Listy má úzké, šedozelené s mírným stříbřitým nádechem. Tvoří kompaktní polštáře. Květ je jednoduchý, má vínově růžové vybarvení. Kvete v průběhu května až července. Rostlina je ideální pro výsadbu do skalek, koryt či zídek....
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720489
 • Hvozdík arpadianus - Dianthus arpadianus ssp. pumilus
  Dianthus arpadianus ssp. pumilus Stálezelená skalnička vytvářející polštáře. Dorůstá do výšky 10cm. Kvete drobnými, příjemně vonícími, něžně růžovými květy a to od května do července, květy nesou drobné stonky. Květy jsou jemně zubaté po okrajích. Listy mají šedo-zelené zbarvení. Prospívá na...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2189
 • Dianthus microlepis Vytrvalá a trsnatá skalnička, která vytváří kompaktní polštáře. Dorůstá do výšky okolo 2 - 10 cm. Listy má čárkovité, zelené až stříbřitě šedé. Kvete od července až do září. Květy mají zářivě růžové vybarvení, jsou voňavé. Okraje okvětních plátků jsou vroubkované. Stonky jsou...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720487
 • Dianthus myrtinervius Nízká, půdokryvná a kompaktní trvalka. Dorůstá do výšky okolo 5 cm a tvoří pevné polštáře. Listy má čárkovité, zelené až stříbřitě šedé. Nakvétá v průběhu května a června, květy jsou jednoduché a růžově vybarvené. Hojně se využívá do skalek, zídek, nádob a hlavně...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720488
 • Dianthus erinaceus Skalnička, která tvoří pevné polštáře, dorůstá do výšky 5 - 15 cm. Listy jsou šedozelené a pichlavé. Nakvétá v průběhu května a června, Květy jsou na krátkých lodyhách, jsou drobné a růžově vybarvené. Rostlina je vhodná na skalky, mezi kameny nebo do koryt.    
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720486
 • Hvozdík písečný - Dianthus arenarius
  Dianthus arenarius Vytrvalá bylina, která dorůstá výšky 10 cm. Kvete bílými, střapatými květy, které krásně voní. Květenství se objevuje od července. Celá rostlina je šedozelená a vytváří husté trsy. Hodí se do skalek.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2188
 • Hvozdík sivý 'Annette' - Dianthus gratianopolitanus 'Annette'
  Dianthus gratianopolitanus 'Annette' Trsnatá bylina, dorůstající výšky 15 cm. Kvete jasně růžovými květy, a to od června. Uplatní se zejména na skalkách či na okrajích trvalkových záhonů. Vyhledává polostín, ale snese i slunce.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2201
 • Hvozdík sivý 'Badenia' - Dianthus gratianopolitanus 'Badenia'
  Dianthus gratianopolitanus 'Badenia' Trvalka, dorůstající výšky 10 cm. Květy jsou vonné, jednotlivé, dlouze stopkaté, 1,5 až 3 cm v průměru, korunní lístky červené nebo růžové, zubaté, ve střední části na líci chlupaté. Vhodná do skalek či na okraje záhonů.  
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2203
 • Hvozdík sivý 'La Bour Bille' - Dianthus gratianopolitanus 'La Bour Bille'
  Dianthus gratianopolitanus 'La Bour Bille' Trvalka, dorůstající výšky 8 cm. Uplatní se zejména na skalkách či na okrajích trvalkových záhonů. Kvete růžovou barvou. Vykvétají od května do června. Listy jsou šedozelené, čárkovité.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2216
 • Chudina suendermannii - Draba suendermannii
  Draba suendermannii Nízká trvalka dorůstající do výšky okolo 5 cm. Vytváří kompaktní a ploché polštáře. Listy jsou uskupeny do malých růžic. Jsou zelené, tvarově kopinaté a mírně chlupaté. Na jednotlivých stoncích vykvétají drobné a bílé květy se žlutým středem, většinou v průběhu dubna až...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:3311
 • Lychnis flos-coculi
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:99459
 • Kopytník evropský - Asarum europaeum
  Asarum europaeum Trvalka, dorůstající výšky 10 cm. Jedovatá. Květy se objevují na krátkých stopkách pod úrovní listů, jsou trojcípé, červenohnědé. Kvete od března. Rostlina voní po pepří. Vhodná do nádob.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2676
 • Kosmatec cooperi - Delosperma cooperi
  Delosperma cooperi Dorůstá do výšky 10 cm. Velké, třpytivé, téměř kovově lesklé, lososově růžové květy kvetou po celé léto. Šedozelené listy jsou dužnaté a protáhlého tvaru. Květy se otevírají za slunečného počasí.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:78003
 • Kosmatec lineare - Delosperma cooperi lineare
  Delosperma cooperi lineare Velkokvětá žlutá skalnička, s efektně zakroucenými květními lístky. Výška je 5 cm. Plně mrazuvzdorná. Vyžaduje plné slunce a propustný substrát. Vhodná do skalky.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:3162
 • spha
  Delosperma sphalmanthoides Stálezelená, půdokryvná trvalka sukulentního vzhledu. Dorůstá do výšky pouhých 2,5cm. Květy má zářivě růžové, se žlutým středem. Postupně se objevují od května do konce léta. Vyžaduje vlhčí, ale dobře propustnou zeminu.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:90680
 • Kozlík rozkladitý
  Valeriana supina Půdokryvná trvalka, dorůstá do výšky 5 cm, s květem pak do 15 cm. Listy jsou celokrajné, svěže zelené a tvoří přízemní růžice. Květy se objevují od června do srpna, v průměru mají 2 - 5 mm a mají světle růžový nádech. Hodí se do skalkové výsadby, zídek či koryt.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2753
  Kozlík rozkladitý
  49 Kč / ks
 • Saxifraga 'Canis Dalmatica' Kompaktně rostoucí a stálezelená skalnička, která dorůstá do výšky 25 cm. Květy mají miskovitý tvar, jsou bílé s červenou skvrnitostí. Objevují se již v brzkém jaře, zhruba od března do dubna. Listy jsou tmavě žlutozelené, štíhlé a vyrůstají v růžicích. Tato trvalka...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720624
 • peach
  Saxifraga 'Peach Melba' Kompaktně a pravidelně rostoucí skalnička, která dorůstá do výšky 7 cm. Drobné květy mají meruňkově-růžové zbarvení a miskovitý tvar. Objevují se již v brzkém jaře, zhruba od března do dubna. Listy jsou tuhé, jehlicovité a vyrůstají v růžicích. Tato trvalka se hodí do...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:90679
 • Lomikámen Arendsův ´Harder Zwerg´ - Saxifraga x arendsii 'Harder Zwerg'
  Saxifraga x arendsii 'Harder Zwerg' Oblíbený kultivar dorůstající do výšky 5-10cm a šířky 8-30cm. Mechové polštářky zdobí nachové květy zhruba od dubna do června. Ideální na polostinná až stinná stanoviště, s dobře propustnou půdou.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0066
 • Lomikámen Arendsův ´Marto White´ - Saxifraga x arendsii 'Marto White'
  Saxifraga x arendsii 'Marto White' Půdokryvná trvalka, dorůstá do výšky 15 cm. Nakvétá od března do května čistě bílými květy. Vhodná do polostínu na skalky, kamenné zídky, apod. Při výsadbě dodržujeme rozestupy 20 cm.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0068
 • Saxifraga ferdinandi coburgi Trvalka nízkého vzrůstu, stálezelená, dorůstá do výšky okolo 5 - 10 cm. Tvoří husté, ploché a pevné polštáře. Listy jsou podlouhlé, kopinaté a křídově šedo zelené. Vyrůstají v přízemních růžicích. V dubnu vykvétá menšími žlutými květy, jsou miskovitého tvaru....
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720534
 • Saxifraga ferdinandi coburgi var. rhodopaea Trvalka nízkého vzrůstu, stálezelená, dorůstá do výšky okolo 5 - 10 cm. Tvoří husté, ploché a pevné polštáře. Listy jsou podlouhlé, kopinaté a křídově šedo zelené. Vyrůstají v přízemních růžicích. V dubnu vykvétá menšími žlutými květy, ty jsou...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720532
 • Saxifraga x fleischeri Tato skalnička má šedozelené až stříbřité lístky, které jsou uskupeny v přízemních růžicích. Dorůstá do výšky okolo 10 - 15 cm. Nakvétá v průběhu léta, květenství je bledě žluté, stonek i poupata jsou lehce ochmýřená. Na první pohled jde o velmi zajímavou rostlinu, která...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720520
 • Saxifraga crustata Trvalka dorůstající do výšky 10 - 30 cm. Listy jsou úzce čárkovité, kožovité, šedozelené, uskupeny v přízemních růžicích a vytvářejí husté koberce. Pokryty jsou uhličitanem vápenatým. Květenství je uskupeno v latách, samotné květy mají v průměru 8 - 13 mm, okvětní plátky jsou...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720527
 • Saxifraga x megaseaeflora 'Jan Neruda' Skalnička, která dorůstá do výšky 5 cm. Listy jsou šedozelené, mají jehlicovitý tvar a jsou jednotlivé, zabarvení mají šedozelené. Nakvétá od března do dubna. Květy jsou větší, nesou je krátké stonky a mají světle růžové vybarvení s výrazným okem. Rostlina...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:97460
 • Saxifraga kolenatiana 'Ota' Trvalka nízkého vzrůstu, dorůstá do výšky okolo 10 cm. Listy jsou špičatého tvaru, mají tmavší zelený odstín, tvoří husté přízemní růžice a při okrajích jsou pokryté vápnem, mají mírné ozubení. Květy jsou neseny na červených stoncích, mají bílou barvu se žlutým...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720535
 • Saxifraga oppositifolia Trvalka dorůstající do výšky okolo 10 cm,  vytváří ploché trsy listů, které jsou vstřícné, přisedlé, obvejčité a dužnaté. Část je pokryta uhličitanem vápenatým. Květy se objevují v průběhu května, zpočátku jsou červené, postupně pak fialové až namodralé. Okvětní...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720536
 • Saxifraga x zimmeteri Skalnička, která dorůstá do výšky okolo 10 - 15 cm, má spíše tmavě vybarvené listy. Jsou tužší a uskupeny v přízemních růžicích. Nakvétá v průběhu léta, okvětní plátky mají bílou barvu a samotné květy jsou neseny na delších stoncích. Na první pohled jde o velmi zajímavou...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720522
 • Saxifraga exarata 'Cloth of Gold' Trvalka nízkého vzrůstu, dorůstá do výšky okolo 5 - 10 cm. Listy má zlato žluté, vyrůstají v přízemních růžicích a vytvářejí husté, kompaktní a krásné polštáře. Od května do června vykvétá menšími a jednotlivými květy, které jsou neseny na krátkých stoncích....
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720531
 • Mateřídouška praecox ´Pink Chintz´ - Thymus praecox 'Pink Chintz'
  Thymus praecox 'Pink Chintz' Nízký kultivar, se zelenými aromatickými listy. Dorůstá do výšky 5-10cm a šířky 30-60cm. V průběhu léta je obsypaný světlými, levandulově-růžovými kvítky. Snadno se množí dělením na jaře a na podzim.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2118
 • Mateřídouška úzkolistá ´Candy Cream´ - Thymus serphyllum 'Candy Cream'
  Thymus serphyllum 'Candy Cream' Nízký keřík krémově růžové barvy. Výška je 5 cm. Daří se mu na slunných stanovištích, s dobře propustnou půdou. Ideální pro výsadbu do skalek, lemů záhonů, nebo i do nádob.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2125
 • Mateřídouška úzkolistá ´Elfin´ - Thymus praecox 'Elfin'
  Thymus praecox 'Elfin' Nízká trvalka, která dorůstá do výšky 5 cm. Je kompaktní, vytváří drobné bochánky, nápadně se podobají mechu. Listy jsou droboučké, tmavě zelené. Rostlina je výrazně aromatická. V průběhu června a července bohatě nakvétá růžovými květy. Používá se jako půdokryvná...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2128
 • Mateřídouška úzkolistá ´Magic Carpet´ - Thymus serpyllum 'Magic Carpet'
  Thymus serpyllum 'Magic Carpet' Aromatická bylinka dorůstající do výšky 5 cm. Barva květů je purpurově-růžová. Tuto vytrvalou rostlinu lze snadno množit dělením na jaře nebo na podzim; snadno zakořeňuje. Dorůstá do výšky 5 cm.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2130
 • Mateřídouška úzkolistá 'Coccineus' - Thymus serpyllum 'Coccineus'
  Thymus serpyllum 'Coccineus' Opravdu nízká půdopokryvná trvalka, dorůstající do výšky 2-5cm a šířky 30-45cm. Květy jsou purpurově-červené, nakvétají od června do července. Je atraktivní i pro motýly. Pro slunná a sušší stanoviště
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2126
 • Edraianthus pumilio Nízká trsnatá trvalka, která dorůstá do výšky 5 cm. Tvoří nadýchané polštáře. Listy jsou drobné, úzké a šedozelené, vyrůstají v přízemních růžicích. Květy jsou přisedlé, zvonkovité a poměrně velké, mají modrofialovou barvu. Vykvétají v průběhu května a června, jsou na...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720495
 • Potentilla crantzii  Krásná, vegetativně množená, bujně rostoucí i kvetoucí trvalka, tvořící 10cm žlutě zářící koberce. Kvete od dubna do června, někdy ještě v srpnu. Pro udržení kompaktního růstu je výsadba mezi kameny.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:97115
 • Potentilla neumaniana Nízká bylina rostoucí v polštářovitých, menších trsech. Kvete početnými žlutými květy, dorůstá do výšky 10 cm. Nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Vysazujeme na slunná až polostinná stanoviště.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720521
 • Mochnička trojčetná - Waldsteinia ternata
  Waldsteinia ternata Mochnička je časně kvetoucí trvalka, které se daří ve vlhčí půdě, dorůstá do výšky 10 cm a ozdobí každou skalku, obrubu a zídku. Žlutými květy je doslova obsypána od dubna do května.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2365
 • Netřesk x hybr ´Fauconnetti´
  Sempervivum x hybr. 'Fauconnetti' Energicky rostoucí netřesk. Růžice listů mají vínový nádech, dorůstají do výšky 20-30 cm, včetně růžového květu. Kvete v průběhu července a srpna. Výborný pro výsadbu na kamenné zídky, skalničky, k osázení střech domů, apod.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0504
 • Netřesk x hybr ´Pilatus´ - Sempervivum x hybr 'Pilatus'
  Sempervivum x hybr 'Pilatus' Další z řady netřesku s vínovo-růžovými listy růžic. Dorůstá do výšky 20 cm, včetně květů. Na šířku dosahuje 15-20 cm. Kvete růžovo-fialově od června do července. Výborný pro výsadbu na kamenné zídky, skalničky, k osázení střech domů, apod.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0511
 • Netřesk x hybridum ´Beta´ - Sempervivum x hybr. 'Beta'
  Sempervivum x hybr. 'Beta' Energicky rostoucí netřesk. Růžice listů mají vínový nádech, dorůstají do výšky až 30 cm, včetně růžového květu. Kvete v průběhu července a srpna. Výborný pro výsadbu na kamenné zídky, skalničky, k osázení střech domů, apod.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0502
Další produkty
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.