Tulipán 'Seadov' 10ks


 • (>5 balení) expedice od září
119 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
 

Tulipán 'Seadov' - výrazný, sytě červený kultivar, klasického, zaoblenějšího tvaru. Dorůstá do výšky 30-40cm a nakvétá od dubna do května. 

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

 

Více na: Pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • pinball
  Allium 'Pinball Wizard' Velkokvětá odrůda okrasného česneku. Květenství je velké, v průměru přes 20 cm. Skládá se z malých kvítků, ty mají hvězdicovitý tvar. Jsou lila fialově zabarvená a kvetou v průběhu června a července. Květenství je na silných stoncích, zhruba 60 - 80 cm vysokých. 
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99658
 • prince
  Tulipa 'Parrot Prince' Papouškovitý tulipán s velmi výraznou barvou květů. Dorůstá do výšky 45 cm a nakvétá v průběhu dubna. Exotický vzhled květů Vás ihned zaujme, stejně jako intenzivně fialová barva a střapatost. Vynikne samostatně nebo jako lem předzahrádky. V případě výsadby s jinými...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723374
 • marvel
  Narcissus 'White Marvel' Plnokvětý narcis, který se pyšní čistě bílými okvětními plátky i ve středu. Stonky nesou většinou dva květy. Rostlina celkově působí velmi elegantně a jemně. Dorůstá do výšky okolo 40 cm. Nakvétá v průběhu března a dubna. Vynikne ve skupinové výsadbě, např. s tulipány...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723354
 • firefly
  Crocus sieberi 'Firefly' Šesticípý krokus, v neobvyklé světle fialové až levandulové barvě, s výrazným žluto-oranžovým středem. Dorůstá do výšky 10 cm a nakvétá od února do března.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:78555

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.