Tulipán ´First Class´ 10ks


 • (>5 balení) expedice od září
119 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
Plant Passport: A: Tulipa B: CZ-0701 C: 21/FP/0154 D: NL
 

Tulipán 'First Class' - další z řady Triumph. Základ tohoto klasicky tvarovaného tulipánu je krémově bílý, zhruba od poloviny se začíná promíchávat s růžovou barvou. Dorůstá do výšky 40 cm a nakvétá na přelomu dubna a května. 

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

 

Více na: Pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • scarlet
  Hyacinthus 'Scarlet Pearl' Hyacint s tmavě červenými až šarlatovými květy. Mají hvězdicovitý tvar, jsou uskupeny do shluku a okolo se tyčí svěže zelené a tvarově špičaté listy. Barva není křiklavá, naopak tlumená, což dává květům jedinečnost. Dorůstá do výšky 25 cm.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99581
 • congress
  Narcissus 'Congress' Narcis pyšnící se velkými květy, v průměru mají až 7 cm. Trubka je zbarvená do výrazně oranžové barvy a obklopují ji zářivě žluté okvětní plátky. Kombinace těchto žhavých barev vyloženě září. Rostlina dorůstá do výšky okolo 35 cm. Nakvétá v průběhu března a května. Sám...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723357
 • 41766 1 hyacint carnegie
  Hyacinthus 'Carnegie' Nádherná odrůda s jasně bílými květy. Dorůstá do výšky 25 cm. Kvete na jaře, od března do května. Rostlinu můžeme pěstovat v okrasných záhonech, truhlících nebo doma v květináčích.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4091
 • paris
  Narcissus 'Parisienne' Barevně propracovaný narcis. Velmi vonný. Spodní okvětní plátky mají sněhově bílou barvu, naopak vnitřní okvětí je výrazně oranžové a při okrajích zvlněné. Prašníky uprostřed jsou žluté. Květy jsou na pevných stoncích. Dorůstá do výšky 45 cm.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99618

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.