Zvonek Poscharkův ´E.H.Frost´ - Campanula poscharskyana 'E.H.Frost'


 • (> 5 ks) Dostupné od jara 2021
59 Kč / ks
Kategorie: Zvonky
Barva: Bílá
Kvetení: Červen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 10-20
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Campanula B: CZ-0701 C: 20/FP/0061 D: PL
 

Zvonek Poscharkův ´E.H.Frost´- nenáročná skalnička, dorůstající výšky 10-15 cm. Listy jsou světle zelené, srdčitého až vejčitého tvaru, vyrůstající z přízemní růžice. V období od června do srpna se objevuje doslova záplava bílých květů. Vytváří bohaté polštáře poléhavých lodyh, které se velmi dobře rozrůstají. Pro své výrazné květy se rostlina vysazuje do ozdobných skalek a záhonů s dalšími trvalkami.

 

Pěstování: Vyžaduje slunné či polostinné polohy s dobře propustnou, vlhčí půdou. Po odkvětu je vhodné rostlinu sestřihnout, aby se vytvořila nová násada poupat. Na zimu se doporučuje kryt proti nadměrné vlhkosti. Je ideální pro zídky, vyšší partie skalek, do větších nádob či jako podsadba dřevin na kmínku.

Podobné produkty

 • Zvonek bělokvětý ´Prichard´s Variety´
  Campanula lactiflora 'Prichard´s Variety' Kultivar Prichard´s Variety se vyznačuje květy zajímavé světle modré barvy, které vykvétají od července do srpna. V květu je vysoký kolem 1 metru. Vhodný do smíšených trvalkových výsadeb.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2322
 • Zvonek broskvolistý ´Grandiflora´ - Campanula persicifolia 'Grandiflora'
  Campanula persicifolia 'Grandiflora' Oblíbený velkokvětý zvonek. Trvalka, dorůstající výšky 80 cm. Má velké zářivě modrými květy, které vyrůstají v koncovém hroznu.Jsou široce zvonkovité a kvetou od června do srpna.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2326
 • campanula dahurica (2)
  Campanula glomerata 'Dahurica' Vzpřímeně rostoucí trvalka, dorůstající výšky 50 cm, květ je fialový, zvonkovitého tvaru, objevuje se od června do srpna. Listy jsou tmavě zelené, kopinaté, na spodní straně jemně ochlupené. Vyskytuje se volně v podhorských oblastech, v teplejších částech Evropy....
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2312
 • campanula baby blue
  Campanula cochleariifolia 'Baby Blue' Nízký, kompaktní, bohatě kvetoucí druh zvonku, vhodný na obruby trvalkových záhonů, do skalek, nádob. Dorůstá do výšky 10 cm. Květ je modrý a objevuje se od června do srpna. Listy jsou tmavě zelené.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:2306

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.