Broskvoň ´Diana´

7336
Neohodnoceno

 • Momentálně nedostupné
289 Kč / ks
Kategorie: Broskvoně
Balení: kontejner 5l
Podnož: St.Julien
 

Broskvoň 'Diana' - odrůda, která dozrává velmi pozdě, vhodná je do velmi teplých oblastí, libuje si v hlinitých půdách, které jsou dobře zásobené živinami a vláhou. Má nízkou odolnosti proti nízkým teplotám a kadeřavosti. Plody má velké, slupka je středně tlustá, zelenožlutá a na sluneční straně s červeným líčkem, více plstnatá. Dužnina je žlutá až oranžová, chutná a aromatická, pecku lze dobře odloučit. Plody sbíráme začátkem září.

Pěstování: Pro broskvoně vybereme slunné, dostatečně otevřené stanoviště, nejlépe v nadmořské výšce do 250 m.n.m., orientované na jih a zároveň chráněné proti severním větrům. Půda by měla být sušší, humózní, vápenatá a živná, s pH 6,5-8, středně těžká až písčito-hlinitá. Broskvoně lze pěstovat i ve vyšších polohách (nad 450 m.n.m.), zde je ale opravdu nutný správný výběr stanoviště. Čtvrtkmeny a zákrsky vysazujeme nejčastěji do sponu 5x3-4m.   

Více na: Návod na pěstování broskvoní a nektarinek

Podobné produkty

 • Broskvoň ´Vinegold´ tvrdka
  Prunus persica 'Vinegold' Odrůda vhodná k zavařování, pecka je lehce odlučitelná od dužniny.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0342
 • Broskvoň ´Sandwich Weiss´
  Prunus persica 'Sandwich Weiss' Tvarově zajímavá odrůda, odolná vůči mrazu a proti kadeřavosti. Plody jsou střední velikosti, zploštělé, žluté barvy s červeným líčkem. Dužnina je sladká, aromatická. Dozrává na zač. srpna.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:1668
 • mayNovinkaTip
  Prunus persica 'Rich May' Odrůda pocházející z USA. Je velmi dobře odolná vůči mrazu, na nemoci netrpí. Plody jsou větší, kulatého tvaru. Základní barva slupky je žlutá, ale téměř celá slupka je pokrytá červenou barvou. Dužnina je oranžová, pevnější a aromatická, na pecce téměř neulpívá....
  Dostupnost:Skladem
  Kód:73347
 • Broskvoň ´Harbrite´
  Prunus persica 'Harbrite' Kanadská odrůda, vhodnější do teplejších oblastí. Plody má středně velké, elipsovité. Slupka je žlutá, s červeným líčkem. Dužnina šťavnatá, sladce navinulá, dobře oddělitelná od pecky. Zraje v srpnu.
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:0320

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.