Česnek ´Globemaster´


 • (>5 ks) expedice od září
169 Kč / ks
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 18/20
 

Česnek 'Globemaster' - velkokvětá odrůda okrasného česneku. Květenství je velké, v průměru přes 20 cm. Skládá se z malých kvítků, ty mají hvězdicovitý tvar. Jsou lila fialově zabarvená a kvetou v průběhu června a července. Květenství je na silných stoncích, zhruba 60 - 80 cm vysokých. Světle až sivě zelené listy po odkvětu odumírají.

 

Pěstování: Česnek na květinových záhonech působí velmi dekorativně. Koncem září a začátkem října sázíme cibule česneku do země. Drobnější cibule zhruba 8 cm a větší cibule sázíme zhruba 15 cm hluboko. Cibule česneků se potřebují sžít s místem, proto je na jednom místě necháváme minimálně rok, doporučujeme je nepřesazovat. Vyhovuje jim lehčí zem, dobře snášejí sucho. Cibule vysazujeme na slunné stanoviště. Na zimu je samozřejmostí zimní kryt - chvojí či listí v dostatečné vrstvě.

 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • 47088 1 krokus cream beauty
  Crocus chrysanthus 'Cream Beauty' Krémově zbarvený krokus Vám výborně doplní krokusy tmavších barev. Dorůstají do výšky 15 cm. Kvetou od března. Při plném slunci se květy otevírají, naopak za deště a v noci se zavírají.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:3913
 • 52803 1 narcis orangery 3 ks
  Neobvyklý tvar květu Vás ihned zaujme. Kombinace bílé a žluté neobvyklý tvar ještě více zvýrazní. Kultivar dorůstá do výšky 35 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4066
 • 60096 1 rebcik kralovsky lutea
  Fritillaria imperialis 'Lutea' Květina s mimořádně velkými květy zbarvenými do žlutého odstínu. Zaslouží si místo ve Vašem květinovém záhonu. Dorůstá do výšky 90 cm. Kvete od března do května. Velmi zajímavý druh.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:3967
 • nevada
  Iris 'Nevada' Kosatec se zářivě žluto zlatými květy, dosahuje do výšky cca 45 - 60 cm. Květy jsou neseny na tuhých stoncích, je tedy ideální k řezu. Listy má úzké, trávovitě zelené a podtrhují výrazné vybarvení květů. Květy se objevují v průběhu května a června. Tento kultivar je vhodný do...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723341

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.