Hrušeň ´Alice´


 • podzim 2020
179 Kč / ks
Kategorie: Letní hrušně
Hmotnost: 1 kg
Balení: prostokořenný stromek
podnož: kdouloň
Položka byla vyprodána...
 

Hrušeň 'Alice' - letní odrůda hrušně. Velmi odolná proti nízkým teplotám, stejně tak i proti strupovitosti. Vhodnými opylovači jsou Clappova, Hardyho máslovka, Dicolor či Amfora. Plody jsou atraktivního vzhledu, středně velké, hruškovité. Zelenožlutá slupka je překryta červenou, a to po polovině povrchu. Dužnina je bílá, jemná a středně šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická a dobrá. Plody sklízíme v polovině července, jsou vhodné pro přímý konzum. 

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, chráněná před větrem (obzvlášť velkoplodým odrůdám by snadno mohly opadat plody), a nejlépe orientována na jižní či jihozápadní stranu. Půda by měla být středně těžká, dobře propustná - hrušně nesnáší vysoké hladiny podzemních vod. Ta by neměla dosahovat výšky cca 1,8m pro pěstování na semenáčích a 1,2m pro pěstování na kdouloňových podnožích. Při výsadbě většího množství hrušní dodržujeme spon 3,5x3,5m - 8x8m (dle vybrané podnože a tedy budoucí výšky stromu).  

Více na: Návod na pěstování hrušní

Podobné produkty

 • charne
  Pyrus pyrifolia 'Charneuská' Stará odrůda pocházející z Belgie. Plody jsou středně velké, mají protáhlý tvar. Slupka je zelenavá, později nádherně žlutá s mírným červeným líčkem. Sbíráme je v září, uskladněná mohou vydržet až do listopadu. 
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:79211
 • milada
  Pyrus communis 'Milada' Letní odrůda, plody jsou velké, široce kuželovité. Slupka je zelenožlutá a překrytá růžovočervným líčkem. Chuť je sladce navinulá, mírně aromatická. Plody sklízíme od druhé poloviny srpna. Opylovači jsou Konference, Dicolor či Erika.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:79209
 • Hrušeň ´DUO Williamsova a Williamsova červená´
  Pyrus communis 'Duo Williamsova a Williamsova červená' NOVINKA PRO PODZIMNÍ SEZONU! Dvě odrůdy hrušní jsou naroubovány na jednom stromě, máme tedy dva druhy hrušek s odlišnou barvou plodů a lehce jinou chutí. Navzájem se opylí. Pro bližší popis rozklikněte.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:10925
 • Hrušeň ´Krvavka´
  Pyrus communis 'Krvavka' Jedna ze starých, poměrně ojedinělých odrůd, s baňatými plody zelenožluté, až červené barvy. Dužnina je bílá až načervenalá, chuťově velmi sladká, kořenitá, s vysokým podílem cukru. Zraje na začátku srpna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4562

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.