Hrušeň ´Benita´


 • podzim 2020
299 Kč / ks
Kategorie: Letní hrušně
Hmotnost: 1 kg
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: semenáč
Položka byla vyprodána...
 

Hrušeň 'Benita' - rarita. Nový druh hrušně. Kříženec evropské a asijské hrušně. Strom roste silně, kvete raně. Plodnost je ranná a vyrovnaná. Plody jsou světle žluté až zlatožluté barvy, kulovitého tvaru, s příjemnou rzivostí. Vůně je aromatická, sladká a vynikající kombinace aroma a chuti evropské hrušně se šťavnatostí a pevností dužniny asijské hrušně. Plody zrají ve druhé polovině srpna. Skladovat se dají 2 - 3 týdny. Odrůda nemá zvláštní požadavky na pěstování. Je odolná vůči strupovitosti a tolerantní k rzi.  

 

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, chráněná před větrem (obzvlášť velkoplodým odrůdám by snadno mohly opadat plody), a nejlépe orientována na jižní či jihozápadní stranu. Půda by měla být středně těžká, dobře propustná - hrušně nesnáší vysoké hladiny podzemních vod. Ta by neměla dosahovat výšky cca 1,8m pro pěstování na semenáčích a 1,2m pro pěstování na kdouloňových podnožích. Při výsadbě většího množství hrušní dodržujeme spon 3,5x3,5m - 8x8m (dle vybrané podnože a tedy budoucí výšky stromu).  

Více na: Návod na pěstování hrušní

Podobné produkty

 • alfa
  Pyrus communis 'Alfa' Česká letní hrušeň, nenáročná odrůda na půdní podmínky a vhodná do všech poloh. Plody sklízíme v srpnu, skladovatelné jsou do září. Plody jsou velké a mají žlutě zbarvenou slupku. Je cizosprašná, vhodnými opylovači jsou např. Dita, Blanka, Laura.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:40902
  Hrušeň ´Alfa´
  od 179 Kč / ks
 • fawo
  Pyrus communis 'Faworytka Red' Červená mutace Faworytky, je silného vzrůstu, plodí každoročně a velmi bohatě. Plody jsou velmi velké, široce vejcovité. Slupka je červená a mírně lesklá. Plody jsou velice chutné. Dozrává v srpnu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4312
 • solanka
  Pyrus communis 'Solanka' Letní cizosprašná hrušeň, se středně velkými, protáhle kuželovitými plody. Základní barva slupky je zelená, s doplňkovou žlutou. Dužnina je měkká, velmi šťavnatá, chuťově výborná, jemná, sladce kořeněná. Plody dozrávají na konci srpna. Odrůda je velmi dobře odolná vůči...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:87338
 • Hrušeň ´Faworytka´
  Pyrus communis 'Faworytka' Jedna z nejoblíbenějších odrůd, spolehlivě rodící, není náročná na pěstování. Odolná vůči mrazu i nemocem. Plody má velké, zelenavě žlutá s červeným líčkem. Chuťově vynikající. Sbíráme je v srpnu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4311

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.