Hrušeň ´Vila´


 • podzim 2020
199 Kč / ks
Kategorie: Podzimní hrušně
Hmotnost: 1 kg
Zralost: Září
Balení:
Položka byla vyprodána...
 

Hrušeň 'Vila' - podzimní odrůda z ČR, vyžaduje střední polohy zásobené vláhou. Je velmi dobře odolná proti nízkým teplotám, stejně tak i proti houbovitým chorobám. Plody má velké až velmi velké, mají pravidelný, široce lahvicovitý tvar. Slupka je zelenožlutá, suchá a někdy s náznakem červeného líčka. Dužnina je nažloutlá, šťavnatá a má sladce navinulou aromatickou chuť. Sklízíme koncem září, konzumně dozrává od poloviny října a plody můžeme uskladňovat až do prosince.

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, chráněná před větrem (obzvlášť velkoplodým odrůdám by snadno mohly opadat plody), a nejlépe orientována na jižní či jihozápadní stranu. Půda by měla být středně těžká, dobře propustná - hrušně nesnáší vysoké hladiny podzemních vod. Ta by neměla dosahovat výšky cca 1,8m pro pěstování na semenáčích a 1,2m pro pěstování na kdouloňových podnožích. Při výsadbě většího množství hrušní dodržujeme spon 3,5x3,5m - 8x8m (dle vybrané podnože a tedy budoucí výšky stromu).  

Více na: Návod na pěstování hrušní

Podobné produkty

 • Hrušeň ´Bojničanka´
  Pyrus communis 'Bojničanka' Podzimní a velmi odolná odrůda.Hodí se i pro okrajové oblasti. Plody má velmi velké. Chuťově jsou šťavnaté, sladké. Mají delikátní chuť. Sklízíme je ve druhé polovině září. V chladu vydrží až 4 měsíce.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:10865
 • Hrušeň ´Monika´
  Pyrus communis 'Monika' Česká odrůda s pravidelnou a hojnou plodností. Plod je středně velký až velký, kuželovitý a mírně nesouměrný. Slupka je zelenožlutá s lehkým oranžovým líčkem. Dužnina je nažloutlá, šťavnatá se zralostí máslovitá. Plody se sklízí kolem poloviny října, konzumně dozrávají v...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0400
 • Hrušeň ´Hardyho máslovka/Gelers Buterbirne´
  Pyrus communis 'Hardyho máslovka' Cizosprašná odrůda se středně velkými plody, vhodná jak pro přímý konzum, ale i na sušení a tvorbu kompotů. Vhodnými opylovačem je hrušeň Williamsova. Vhodná do teplejších oblastí. Zraje koncem září.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0395
 • Hrušeň ´Gute Luise´
  Pyrus communis 'Gute Luise' Cizosprašná odrůda pocházející z Francie. Vhodnými opylovači jsou Boscova lahvice a Clappova. Plody jsou vhodné k přímé konzumaci nebo dalšímu zpracování. Dozrávají na přelomu září a října.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0397

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.