Jabloň ´Gala Zuzi´


 • podzim 2020
379 Kč / ks
Kategorie: Zimní jabloně
Hmotnost: 10000 kg
Balení: kontejner C7,5
Podnož: M9
Tvar a výška: zákrsek
Položka byla vyprodána...
 

Jabloň 'Gala Zuzi' - odrůda pocházející z Polska, jedná se o mutaci odrůdy Gala. Strom je středně odolný vůči mrazu. Odolnosti vůči nemocem, padlí a strupovitosti je též střední. Plody jsou střední, kulovité až zaoblené. Slupka je hladká, zbarvená intenzivně žlutou a zelenou barvou a pokrytá červeným pruhování. Dužina je krémově žlutá, kompaktní. Plody sbíráme od poloviny září, skladovat je můžeme 3 - 6 měsíců.       

 

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • Jabloň ´Panenské české´
  Malus domestica 'Panenské české' Jedná se o oblíbenou prastarou českou odrůdu. Odrůda je velmi úrodná, odolná vůči chorobám i mrazu. Plody má malá a červená s nasládlou chutí. Konzumní zralost nastává od listopadu do dubna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4588
 • Jabloň ´Smiřické vzácné´
  Malus domestica 'Smiřické vzácné' Krajová odrůda na Královéhradecku. Dobře odolná vůči mrazu, středně vůči nemocem. Plody má velké, ploše kulovité, mají zelenavě žlutou barvu. Chuť je navinule sladká. Sbíráme je od poloviny října.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:87067
 • Snímek obrazovky (59)
  Malus domestica 'Rozela' Raně zimní odrůda, se středně velkými, atraktivními, kulovitými plody bez žebrování. Základní barva slupky je světle zelená, s červenou, celoplošně krycí barvou. Dužnina je krémová, sladce navinulá, jemná, středně šťavnatá a aromatická. Ke sklizni jsou vhodné na konci...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0217
 • malus domestica spartan
  Malus domestica 'Spartan' Jabloň Spartan je stará zimní odrůda, řadí se mezi velmi vyhledávané odrůdy. Je nenáročná na pěstování. Plody má tmavě červené a chuťově jsou šťavnaté a sladké. Sklízíme od září, skladujeme do února.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4143
  Jabloň ´Spartan´
  od 159 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.