Jabloň ´Gdaňský Hranáč´

 • 1 z 3

 • podzim 2020
999 Kč / ks
Kategorie: Zimní jabloně
Hmotnost: 10000 kg
Barva: Červená, Žlutá, Růžová, Zelená
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Říjen
Balení: kontejner C35
Podnož: semenáč
Tvar: vysokokmen
Položka byla vyprodána...
 

Jabloň 'Gdaňský Hranáč' - prastará zimní odrůda. Snáší všechny polohy a stanoviště, pouze je nevhodná na suchá místa. Vysoce odolná vůči mrazu. Dorůstá do velkých stromů, roste zdravě, tvoří velké koruny, odolává velmi dobře nemocem a škůdcům, strupovistostí trpí na nevhodných uzravřených polohách. Není náročný na polohu, raději má podhorské vlhčí oblasti. Plodí středně brzy, méně pravidelně. Plody jsou středně velké až velké, nepravidelného tvaru. Od vrchní ke spodní části se táhnou po celém plodu nápadné hrany, kterým vděčí za své pojmenování. Dužninu má nažloutlou, šťavnatou a sladce navinulou. Slupka je zelenožlutá až žlutá a překrytá trešňově červenou barvou. Plody sklízíme v říjnu a uskladněná vydrží do února.    

 

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • Jabloň ´Rajka´
  Malus domestica 'Rajka' Jabloň Rajka je česká odrůda, k bohatému plnění potřebuje teplé a slunečné umístění, s vlhkou, ale dobře propustnou půdou. Plody jsou středně velké až velké, kulovité až kulovitě kuželovité. Odrůda je rezistentní ke strupovitosti a vysoce odolná k padlí.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0212
 • Jabloň ´Lodel´
  Malus domestica 'Lodel' Zimní jabloň s brzkým nástupem do plodnosti a s velkou úrodností. Plody jsou středně velké, kulovité, lehce žebrované. Dužnina šťavnatá, sladkokyselá, lehce aromatická. Sklízíme od začátku října.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0196
 • Jabloň ´Golden Delicious´
  Malus domestica 'Golden Delicious' Jabloň Golden Delicious je celosvětově nejrozšířenější zimní odrůda jabloně vhodná do středních a teplých oblastí. Odolnost vůči houbovým chorobám je nízká, vůči padlí vysoká. Velké, pevné, šťavnaté plody příjemné chuti, žluté barvy s tenkou slupkou....
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0181
 • Jabloň ´Enterprise´
  Malus domestica 'Enterprise' Nová odrůda jabloně z USA, vhodná do drsnějších podmínek. Je odolný vůči strupovitosti.Plody jsou větší, kulovitého tvaru, zbarvené do karmínově červené. Sklízíme koncem října, ke konzumaci vhodné od ledna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0170

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.