Jabloň ´Jonagold Marnika´


 • podzim 2020
199 Kč / ks
Kategorie: Zimní jabloně
Hmotnost: 1 kg
Barva: Červená
Doba zrání: říjen
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: M9
Položka byla vyprodána...
 

Jabloň 'Jonagold Marnika' - jedná se o kříženec odrůd Golden Delicious a Jonathan. Odrůda je velmi dobře odolná vůči mrazu a nemocem. Plody jsou středně velké až větší. Tvar je kulotivý, někdy s mírnými žebry. Slupka je středně silná, pevná, hladká, lehce mastná. Základní barva zelenavě žlutá je překrytá oranžově červenou barvou, která je nanesená formou mramorování a někdy i výrazného žíhání. Dužnina je středně pevná, velmi jemná, šťavnatá. Chuť je příjemně sladce navinulá, velmi aromatická, vynikající. Sklizňová zralost nastává v první dekádě října, konzumní zralost pak koncem prosince. Dobře uskadněná nám vydrží až do března.  

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • Jabloň ´Coulonova Reneta´
  Malus domestica 'Coulonova Reneta' Stará odrůda původem z Belgie. Vhodná do vyšších oblastí. Středně odolná vůči nemocem. Plody má velké, slupka je zelenožlutá. Doba sklizně nastává v říjnu, skladovat plody můžeme až do dubna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4624
 • Jabloň ´Opál´
  Malus domestica 'Opál' Plody této odrůdy jsou zlatavě žluté a pevné, mají vynikající vlastnost, nevadnou a nehnědnou po rozkrojení. Dužnina je pevná, šťavnatá, a výrazně sladká. Sklízíme od konce září, skladujeme do dubna. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti a vysoce odolná k padlí.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:9189
 • Jabloň ´Red Love´
  Malus domestica 'Red Love' Specialita! Plody jsou velmi zajímavé a atraktivní. Jablka jsou středně velká, slupka je zbarvená do tmavě červené barvy s červenou dužninou. Jsou křupavá, intenzivně voní. Sklízíme je koncem října. Rezistentní vůči strupovitosti. 
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:10966
 • Jabloň ´Luna´
  Malus domestica 'Luna' Zimní odrůda rezistentní proti strupovitosti, plody jsou velmi chutné a dobře se skladují. Dužnina je šťavnatá a chutná. Sklízíme od poloviny října. Uskladněné vydrží až do dubna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:42799
  Jabloň ´Luna´
  179 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.