Novinka

Jahodník ´Felicita´

4812
Neohodnoceno

 • Jaro 2018
99 Kč / ks
Kategorie: Jahody
Barva: Červená
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Zazimování: Mrazu
Zralost: Červenec
Balení: frigo sadba 10 ks
 

Jahodník 'Felicita' - je středně raná odrůda s oranžově růžovou barvou, dobře tvarované a chutné plody. Felicita je silně rostoucí a velmi výnosná. Chuť je velmi dobrá, výrazně jahodová, zaoblené plody. Potřebuje hodně vody během sklizně, vhodné je nakrytí slámou.   

Pěstování: Jahodníkům svědčí mírně kyselé prostředí, proto je vhodné do místa výsadby zavčasu přimíchat rašelinový substrát a promísit jej se stávající zeminou. Pokud víme již na podzim, že nás čeká jarní výsadba, můžeme místo připravit tím, že zapravíme dobře odleželý hnůj, či kompost. Pakliže jsme toto nestihli, lze zapracovat kompost (hnůj ne) ještě dva až tři týdny před samotnou jarní výsadbou. Důležité je přidat i základní hnojiva, typu Cererit a NPK. Vyhneme se hnojivům s obsahem chlóru, který jahodníkům nesvědčí. Jako výhodné se také jeví pěstování rostlin na černé netkané textilii, která zadržuje teplo a vlhkost, a zmírňuje tak potřebu zálivky a zároveň zabraňuje tvorbě plevelů. Nicméně v tomto případě musíme počítat s tím, že odnože samy nezakoření (nedostanou se skrz folii) a my je tak musíme odebírat a přesazovat. Vysazujeme je ve sponu 0,25-0,3mx1m.   

Více na: Návod na pěstování jahod

Podobné produkty

 • Jahodník ´Florentina´ - stáleplodící
  Neohodnoceno
  Fragaria 'Florentina'  Stáleplodící odrůda, jejíž pevné plody sbíráme od července do září. Chuť jasně červených plodů má skvělý poměr kyselosti a sladkosti. Celkově je odrůda velmi dobře vyvážená v poměru chuti a výnosu.
  Dostupnost:Jaro 2018
  Kód:4821
 • Jahodník ´Flair´
  Neohodnoceno
  Fragaria 'Flair' Extrémně raná odrůda výborné sladké chuti a kvality plodů. Nejlepší odrůda pro začátek jahodové sezóny. Zraje již od 20. května. Plody jsou kuželovitě podlouhlé, jasně červené. Odolná proti chorobám.
  Dostupnost:Jaro 2018
  Kód:4811
  99 Kč / ks
 • Jahodník ´Elsanta´
  Neohodnoceno
  Fragaria 'Elsanta' Raná odrůda, s velkými, sladkými, světle červenými plody, osvěžující chuti. Má velký, pravidelný výnos.
  Dostupnost:Jaro 2018
  Kód:2045
  99 Kč / ks
 • Jahodník ´Florin´- stáleplodící
  Neohodnoceno
  Fragaria 'Florin' Stáleplodící, spíše pozdnější odrůda, kuželovité plody, jasně červené barvy jsou vzhledově podobné odrůdě Darselect, velmi dobré chuti. Nakvétá i za velmi horkého letního počasí.
  Dostupnost:Jaro 2018
  Kód:4819

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.