Japonská švestka ´Kometa´


199 Kč / ks
Kategorie: Japonské švestky
Barva: Červená
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Suchá
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Červenec
Balení: prostokořenný stromek nebo kontejner

Zvolte variantu

 • Balení: prostokořenný stromek
  Podnož: myrobalán
  • Kód: 4203 |
  • podzim 2020
  199 Kč / ks
 

Japonská švestka 'Kometa' - slabě rostoucí odrůda, která je vhodná pro pěstování v teplejších oblastech, je náchylná na jarní mrazíky. Odrůda je odolná vůči chorobám. Plodí brzy a pravidelně. Odrůda je částečně samosprašná, vhodnými opylovači jsou: Najdena či Myrobalán. Ovoce má střední váhu a velikost, má typicky kulovitý a mírně zploštělý tvar. Slupka je žlutá, větší část je překryta červeným líčkem. Dužnina je žlutá až žlutě pomerančová, středně tuhá, aromatická, jde dobře od pecky. Plody sbíráme od konce července. Odrůda je vhodná pro výsadbu do ovocných sadů. Japonské švestky jsou v České republice zatím méně známé, ovšem na trhu je dostatek odrůd, které se dají pěstovat v našich podmínkách. Japonské švestky jsou velmi chutné. Hojně se využívají v gastronomii. 

Více na: návod na pěstování slivoní

Podobné produkty

 • Japonská švestka ´Santa Rosa´
  Prunus salicina ´Santa Rosa´ Odrůda pocházející z USA, roste silně. Plody má kulaté, lehce asymetrické. Slupka je růžovofialová až tmavě fialové. Chutná sladce. Dozrává v 1. polovině srpna. Je samosprašná.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4208
 • Japonská švestka ´Nagrada´
  Prunus salicina 'Nagrada' NOVINKA! Samosprašná odrůda, velmi dobře odolná vůči mrazu a nemocem. Plody jsou velké (až 45g), kulovité, základní červené barvy, s modrým voskovým líčkem. Chuť sladko-kyselá. Zraje koncem srpna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:11505
 • Japonská švestka ´Ozark Premier´
  Prunus salicina ´Ozark Premier´ Odrůda brzy plodící, není náročná na pěstování. Je cizosprašná. Plody má velké a kulaté, slupka je zbarvena meruňkovou barvou s výrazným tmavě červeným líčkem. Plody sbíráme od poloviny srpna.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4205
 • sun
  Prunus salicina 'T.C. Sun' Pozdní švestka. Je velmi oblíbená pro svou plodnost a odolnost vůči chorobám a mrazu. Povrch plodu je žlutě zabarven, barva je výrazně zlatavá. Odrůda je částečně samosprašná, pro lepší výnos je nutné zajistit opylení. Plody jsou větší, kulovitého tvaru a zářivou...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:88402

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.