Japonská švestka ´Santa Rosa´

 • 1 z 2

 • podzim 2020
199 Kč / ks
Kategorie: Japonské švestky
Hmotnost: 1 kg
Barva: Růžová, Fialová
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Suchá
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Srpen
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: Myrobalán
Položka byla vyprodána...
 

Japonská švestka 'Santa Rosa' - nejstarší a nejznámější odrůda japonských švestek, pochází z USA. Roste silně. Je dobře odolná vůči mrazu, nemocemi netrpí. Je vhodným opylovačem pro ostatní japonské švestky. Plody má kulaté, lehce asymetrické. Slupka je růžovofialová až tmavě fialová. Dužnina je narůžovělá. Velmi chutná, šťavnatá a aromatická. Pecka je malá a dobře odlučitelná od dužniny. Dozrává v 1. polovině srpna. Japonské švestky jsou v České republice zatím méně známé, ovšem na trhu je dostatek odrůd, které se dají pěstovat v našich podmínkách. Japonské švestky jsou velmi chutné. Hojně se využívají v gastronomii. 

Více na: návod na pěstování slivoní

Podobné produkty

 • dezartnaja
  Prunus salicina 'Dezertnaja' Čínsko-japonská cizosprašná švestka, s velkými, kulovitými plody, intenzivní, červeno-fialové barvy. Dozrává v polovině července.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:11506
 • Skoroplodnaja (1)
  Prunus salicina 'Skoroplodnaja' Středně raná odrůda, s plody načervenalé barvy průměrné velikosti (25-30g). Chuťově jsou však výborné, šťavnaté a aromatické. Dozrávají na přelomu července a srpna. Odrůda je velmi dobře odolná vůči chorobám i mrazu. Vhodnými opylovači jsou Ijulskaja Roza nebo...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:87118
 • owen
  Prunus salicina 'Owen - T' NOVINKA! Odrůda, která je vhodná i do okrajových oblastí. Je cizosprašná, opylovačem je jiná japonská švestka. Plody jsou střední velikosti, tvarově jsou kulaté. Slupka je fialová, s voskovým povlakem. Dužnina je žlutá. Chuť je lahodná, vyvážená a aromatická. Plody...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:88400
 • Japonská švestka ´Kometa´
  Prunus salicina ´Kometa´ Raná odrůda japonské švestky. Plody jsou středně velké, kulovité. Slupka má základní žlutou barvu, která je z větší části překrytá červeným líčkem. Plody sbíráme od konce července.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4203

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.