Kokarda osinatá ´Arizona Sun´ - Gaillardia aristata 'Arizona Sun'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
119 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na G
Barva: Žlutá
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
Plant Passport: A: Gaillardia B: CZ-0701 C: 21/FP/0124 D: PL
 

Kokarda osinatá 'Arizona Sun' - nejzářivější z odrůd kokard. Dorůstá do výšky 20-40 cm. Květy jsou výrazně sytě žluté a sytě červené barvy, velké, objevují se od června do září. Listy jsou zelené, málo nápadné, nechávají vyniknout květ. Ideální pro předzahrádky, terasy a smíšené záhony.

 

Pěstování: Preferuje slunné stanoviště a dodře propustnou půdu. Nesnáší přemokření. Pokud se odstraní stonky s odkvetlými květy, bude déle kvést. Každý rok zatahuje.

Podobné produkty

 • Kakost 'Wargrave Pink' - Geranium oxonianum 'Wargrave Pink'
  Geranium oxonianum 'Wargrave Pink' Kultivar má velké, lesklé, sladce růžové květy, objevují se od května po celé léto. Ideální půdopokryvná rostlina. Díky jemným kvítkům se hodí i do přírodnějších partií. Dosahuje výšky kolem 30 cm. Opravdový skvost do každé zahrady. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:4924
 • Šater plazivý - Gypsophila repens
  Gypsophila repens Poloopadavá trvalka, původem z horských oblastí jižní a střední Evropy, tvořící polehlé koberce či polštáře. Listy jsou čárkovité, zelené nebo jemně modro-zelené. V létě kvete drobnými, bílými květy. Květenství se objevuje od května do srpna. Je vhodná k řezu i na sušení. Hodí...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2992
 • schneflocke
  Gypsophila paniculata 'Schneeflocke' Oblíbená trvalka, dorůstající výšky až 100 cm. Květenství tvoří drobná čistě bílá kvítka, která se objevují od července do srpna. Ideální do trvalkových záhonů, skalek, nádob, ale krásně vynikne také jako solitéra. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:100165
 • Šater plazivý ´Rosea´ - Gypsophila repens 'Rosea'
  Gypsophila repens 'Rosea' Trvalka, dorůstající výšky 10 cm, květy jsou sladce růžové. Květenství se objevuje od května do srpna. Vhodná k řezu i k sušení. Hodí se do skalek či koryt. Ideální je na okraje zídek, kde tvoří převis. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2994

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.