Kopretina ´Silberprinzeschien´ - Leucanthemum x superbum ´Silberprinzeschien´


 • (> 5 ks) Dostupné od jara 2021
59 Kč / ks
Kategorie: Kopretiny
Barva: Bílá
Kvetení: Červen, Červenec
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce
Více: Vhodná k řezu
Výška 1: 60-80
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Leucanthemum B: CZ-0701 C: 20/FP/0074 D: PL
 

Kopretina 'Silberprinzeschien' - obří sedmikráska. Až 10cm velké květy jsou vhodné k řezu, dlouho vydrží ve váze. Používá se do skupinových výsadeb. Dorůstá do výšky 80 cm. Kvete od června do července.

 

Pěstování: nádherné a elegantní trvalky, které nesmí chybět v žádné zahradě. Kopretina nemá zvláštní nároky na půdu, ale nejdravější a bohatě kvetoucí bude ve středně živné, dobře propustné rovnoměrně vlhké půdě. V mokré zemi jí mohou shnít kořeny. Je plně mrazuvzdorná. Je velice vhodná k řezu. Odstraňujte odkvetlé květy, výrazně prodloužíte dobu květu. Jako u ostatních kopretin je potřeba jednou za pár let trsy rozdělit, aby se rostlina zmladila. Právně chráněná odrůda, nelicencované šíření je zakázáno.

Podobné produkty

 • Leucanthemum vulgare 'May Queen' Kopretina dorůstající do výšky okolo 70 cm, je tedy vhodná k řezu. Květy se objevují v průběhu července až srpna, mají bílé zbarvení, střed květu je výrazně žlutý. Stonek vždy nese jeden květ. Nakvétá v průběhu června až srpna, důležité je po prvním kvetení...
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:720506
 • Kopretina ´Laspider´ - Leucanthemum x superbum ´Laspider´
  Leucanthemum x superbum ´Laspider´ Kompaktní vzrůst a poloplné květy s jehlicovitými okvětními plátky. Velmi dekorativní květy lze použít také k řezu. Květy jsou bílé a objevují se od června do července. Dorůstá do výšky 50 cm.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0035
 • Leucanthemum maximum 'Broadway Lights' Kopretina s velkými květy, které mají při rozkvětu sytě žluté vybarvení, následně se barva mění na máslově žlutou až téměř bílou. Střed květů je výrazně žlutý. V průběhu kvetení se na jedné rostlině sejdou najednou všechny odstíny, což je velmi rafinované....
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:97049
 • Kopretina ´Banana Cream´ - Leucanthemum 'Banana Cream'
  Leucanthemum 'Banana Cream' Bohatě kvete a nařezaná ve váze vypadá tato krémově žlutá kopretina naprosto úchvatně. Kvete od července, dorůstá do výšky 45 cm. Rarita mezi kopretinami, úžasný kultivar vhodný do skalky.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0032

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.