Kosatec síťkovaný ´Alida´ 20 ks


 • (>5 balení) expedice od září
99 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 6/7, 20ks
Plant Passport: A: Iris B: CZ-0701 C: 21/FP/0160 D: PL
 

Kosatec síťkovaný 'Alida' -  vzrůstem menší kosatec, dorůstá do výšky cca 10 - 15 cm. Lehce voní. Květy mají nádhernou azurově modrou barvu s bělavě žlutým jazýčkem. Nakvétá v průběhu března. Listy jsou štíhlé, šedozelené a obvykle dorůstají do stejné výšky jako květy. 

 

Pěstování: Irisy nebo-li kosatce vysazujeme na podzim, v září nebo počátkem října. Vysazujeme je na slunné stanoviště. Půda by měla být výživná, doporučujeme ji předem vyhnojit kompostem nebo jiným hnojivem. Hloubku výsadby volíme dle velikosti cibulky, platí pravidlo, že vrstva zeminy nad cibulkou by měla být dvakrát vyšší než výška cibule. Zpravidla do hloubky 8 - 10 cm. Doporučujeme skupinovou výsadbu, vzdálenost by měla odpovídat hloubka sázení.

 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • recurv
  Narcissus poeticus var. Recurvus Tento narcis zdobil zahrádky našich babiček. Má čistě bílé okvětní plátky, kalich je zelenožlutý s červeným lemováním. Dorůstá do výšky okolo 30 cm, nakvétá v průběhu května, jako jeden z posledních narcisů. Velmi příjemně voní. Listy jsou trávově zelené a úzké.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99616
 • siberian
  Muscari 'Siberian Tiger' Malé krásky s lehkým namodralým nádechem, jinak zářivě bílé barvy. Dorůstá do výšky 15 cm a nakvétá na přelomu března a dubna. Perfektně bude vypadat s vysazenými nízkými narcisky. 
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:78747
 • 52809 1 narcis pink charm 3ks
  NOVINKA v naší nabídce! Narcis s bílými okvětními plátky kolem žlutobílé trubky, která má korálově zbarvené okraje. Dorůstá do výšky 45 cm. Kvete od poloviny jara. Skvost do každého záhonu.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:10830
 • 41838 1 hyacint pink pearl
  Hyacinthus 'Pink Pearl' Úžasná neonově růžová barva květů Vás okouzlí. Některé květy mají barvu méně intenzivní, což této odrůdě přidává ještě více na kráse. Květy jsou uskupeny v latách na silných stoncích. Květinu doplňují svěže zelené listy, které mají zašpičatělý tvar. 
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4047

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.