Kosatec síťkovaný ´Clairette´ 20ks


 • (>5 balení) expedice od září
99 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 6/7, 20 kusů
 

Kosatec síťkovaný 'Clairette' -  vzrůstem se jedná o trpaslíka, dorůstá do výšky max 10 - 12 cm. Květy jsou pomněnkově modré, jazýček pak bílý s královsky modrou špičkou. Kvete již na konci zimy. Listy jsou štíhlé, světle zelené a většinou květ několikanásobně přerostou. Zkuste je vysadit v kombinaci s bílými jarními květy.

 

Pěstování: Irisy nebo-li kosatce vysazujeme na podzim, v září nebo počátkem října. Vysazujeme je na slunné stanoviště. Půda by měla být výživná, doporučujeme ji předem vyhnojit kompostem nebo jiným hnojivem. Hloubku výsadby volíme dle velikosti cibulky, platí pravidlo, že vrstva zeminy nad cibulkou by měla být dvakrát vyšší než výška cibule. Zpravidla do hloubky 8 - 10 cm. Doporučujeme skupinovou výsadbu, vzdálenost by měla odpovídat hloubka sázení.

 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • prince
  Tulipa 'Parrot Prince' Papouškovitý tulipán s velmi výraznou barvou květů. Dorůstá do výšky 45 cm a nakvétá v průběhu dubna. Exotický vzhled květů Vás ihned zaujme, stejně jako intenzivně fialová barva a střapatost. Vynikne samostatně nebo jako lem předzahrádky. V případě výsadby s jinými...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723374
 • amalia
  Tulipa 'Princess Catharina - Amalia' Tulipán s jednoduchým květem. Okvětní plátky mají pastelově pomerančovou barvu, při okrajích s příměsí žlutých odstínů. Dosahuje do výšky okolo 45 cm, nakvétá v průběhu dubna. Je ideální k řezu. Vynikne s výraznějšími tulipány, např. v červených tónech....
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723365
 • atlantic
  Hyacinthus 'Atlantic' Krásně zbarvený hyacint, jemně vonící, syté, tmavě modré barvy. Pomocí drobných zvonkovitých kvítků vytváří pevné a silné válcovité klasy. Dorůstá do výšky 20 cm a nakvétá v průběhu jara.   
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:78519
 • Snímek obrazovky (4)
  Tulipa 'Kung Fu' Miskovité květy s třešňově červeným zbarvením, které mají při okrajích bílé lemování, jsou jasnou volbou pro Vaši předzahrádku. Díky své výšce 40 cm je ideální k řezu. Květy Vás potěší od dubna do května. Jsou odolnější vůči větru a dešti. Ideální do skupinové výsadby nebo nádob.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723364

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.