Krokus ´Prins Claus´

 • 1 z 2

 • (> 5 ks) Předobjednávka září 2020
4 Kč / ks
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 5/7
 

Krokus 'Prins Claus' - fialové okvětní lístky jsou na koncích zbarveny bílou barvou, která se do fialové lehce vpíjí. Krokusy dorůstají do výšky 15 cm. Kvetou od března. Barevné provedení je naprosto úžasné. Krásů květů ještě podtrhují trávově zelené listy, se stříbřitým proužkem, tvarově jsou úzké.

 

Pěstování: Cibule krokusů můžeme sázet do květináčů, pod stromy, na okraje záhonů a nebo na skalku. Krokusům vyhovuje lehčí humózní a dobře prokypřená půda. Krokusy jsou citlivé na přemokření, ale nesvědčí jim ani příliš přeschlá zemina. Existují dva druhy krokusů, jarní a podzimní. Ty podzimní krokusy sázíme na slunečné stanoviště, jarní spíše do polostínu, ovšem oba typy krokusů potřebují 4 - 6 hodin denního světla. Sázíte-li krokusy do květináče, dejte na dno květináčů zhruba do výšky 4 cm štěrk nebo hrubý písek, na ten pak vrstvíme vhodnou zeminu až po okraj květináče. Cibulky sázíme v květináči i v půdě do hloubky 8 - 12 cm. Sázíme je ve skupinách po 3 - 5 ks, zhruba 2 cm od sebe. Jarní krokusy vysazujeme v září - říjnu, podzimní v období od konce června do konce července. 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • goldi
  Crocus vernus 'Goldilocks' Okvětí se skládá z 6ti tmavě žlutých plátků, mírně voní. Prašníky mají žluto zlaté zabarvení. Tuto nádheru lemují trávově zelené listy, které jsou úzké a uprostřed mají stříbřité pruhy. Nakvétá velmi brzy, klidně již koncem února. Dorůstá do výšky cca 10 - 15 cm.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99647
 • onte
  Hippeastrum 'Monte Carlo' Nádherně zbarvený hvězdník. Okvětní plátky jsou červené s bílé probarveným středem, kdy se bílá barva jemně vpíjí do červené. Hrdlo je nazelenalé s červeným okrajem. Květy jsou velké, v průměru mají až 25 cm. Celkově dorůstá do výšky 45 - 50 cm. Nakvétá obvykle v...
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99697
 • siber
  Hippeastrum 'Siberia' Něžnost sama. Nádherné a velké květy jsou sněhově bílého zabarvení. Při kalichu je výrazně patrné zelené probarvení, což něžnost této odrůdy ještě umocňuje. Květy jsou neseny na pevných a silných stoncích. Dorůstá do výšky 50 cm a nakvétá většinou v průběhu ledna až března.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99740
  Amarylis ´Siberia´
  299 Kč / ks
 • katharine
  Iris reticulata 'Katharine Hodgkin' Kosatec výjimečný svým zbarvení. Květy jsou světle pastelově modré s tmavěji modrou žilnatinou. Jazýček je pak exoticky probarvený, zdobí ho žluté skvrny se středním pruhem. Dorůstá do výšky cca 12 cm. Kvete v průběhu března.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99655

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.