Magnolie 'Brozzoni'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
399 Kč / ks
Kategorie: Magnolie
Barva: Bílá, Růžová
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Půda vřesovištního charakteru, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner p16
Tvar a výška: 60-90cm
 

Magnolie 'Brozzoni' - květy této magnolie jsou bílé s lehkým růžovým nádechem. Mají lehce špičatý tvar. Jedná se o velmi zajímavý kultivar, který dorůstá do výšky 6-8 m. Listy jsou větší, středně zelené a mají vejčitý tvar, opadají.

 

Pěstování: Magnolie vysazujeme na slunná stanoviště, snesou i mírný polostín, pokud možno chráněná před silným větrem. Půdu volíme živnou, vlhčí, ale dobře propustnou, s přídavkem rašeliny (ideální je směs kompostu, rašeliny a písku). Magnolii pěstujeme dobře zamulčovanou, aby nedošlo k vysychání zeminy. Při rytí v okolí magnolie dáváme pozor na mělce kořenící kořeny. Pokud možno, vyhneme se stříhání magnolií. Řez snáší všeobecně špatně, v případě nutnosti, lze tvarovat velmi mladé rostliny, ihned po odkvětu. Magnolie jsou plně mrazuvzdorné do cca -29°C. Kvetou v průběhu dubna a května.   

Více na: 

Podobné produkty

 • fire
  Magnolia 'Fire' Silně rostoucí, novinkový kultivar, původem z Činy, vyznačující se mrazuvzdorností až do -21°C. Jeho jarní květy jsou velké, pohárovité, a mají sytější, fialovo-růžovou barvu. Kožovité listy jsou vejčitého tvaru a mají barvu zelenou. Dorůstá do výšky kolem 8m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721910
  Magnolie 'Fire'
  1 399 Kč
 • pb
  Magnolia 'Pink Beauty' Vystoupavý, bohatě větvený keř, dosahující v dospělosti do výšky 5ti metrů. Krásné, jemné květy jsou světle růžové, polokulovité. Začínají nakvétat od poloviny měsíce dubna. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:79828
 • zenii
  Magnolia zenii Jde o malý opadavý strom, dorůstající do výšky 5 – 7 m, má šedou kůru. Větévky má purpurové, zimní pupeny hedvábně chlupaté. Listy podlouhlé až podlouhle vejčité, 7 – 16 cm dlouhé, blanité, svrchu tmavě zelené, lysé, naspodu většinou lysé a světle zelené. 
  Dostupnost:Skladem > 5 
  Kód:72141
 • salem
  Magnolia soulangeana 'WB Salem' Kultivar s užším, sloupovitým vzrůstem. Dosahuje do maximální výšky 6-8m, při šířce 2-3m. Bohatě nakvétá v průběhu jara, ještě před rašením zelených listů. Květy jsou velké, široké, zvenku mají fialovo-růžovou barvu, uvnitř jsou čistě bílé.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721937

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.