Modřenec ´Valerie Finnis´


 • (> 5 balení) Expedice od 20. září 2021
79 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: 20ks, cibule 6/7
Plant Passport: A: Muscari B: CZ-0701 C: 21/FP/0154 D: NL
 

Modřenec 'Valerie Finnis' - rostlina se světle modrými baňkovitými květy, které jsou uspořádány do hroznů. Rostlina dorůstá do výšky 20 cm. Kvete od března do května. Působí velmi něžně a můžete ho vysadit spolu s krokusy. Nevšední tvar květů jí propůjčuje punc výjimečnosti.

 

Pěstování: Modřence jsou ideální na trvalkové záhony, hodí se na skalky i předzahrádky. Cibulky vysazujeme od září do listopadu. Modřencům se daří v propustných sušších půdách, průměrně zásobených živinami. Snáší mírnou vlhkost, přemokření jim škodí. Sázíme ji slunné stanoviště nebo do mírného polostínu. Cibulky sázíme 10 - 15 cm hluboko. Před sázením je můžeme na několik hodin namočit. Na zimu je samozřejmostí zimní přikrývka z chvojí nebo listí.

 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • caviar
  Tulipa 'Caviar' Kultivar dorůstá do výšky 60cm. Květy mají běžný tvar a mají barvu připomínající sorbet černého rybízu. Nakvétají od dubna do května.
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2021 > 5 
  Kód:721800
 • hungaria
  Narcissus 'Hungarian Rhapsody' Pěkný kultivar s čistě bílými květy, které z větší části překrývá vnitřní, zvlněný kalich růžovo-meruňkové barvy. Dorůstá do výšky 30 cm. Nakvétá v průběhu dubna.  
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2021 > 5 
  Kód:78552
 • wedding
  Narcissus 'Wedding Bell' 'Svatební zvon' , tak zní v překladu název tohoto narcisu. Okvětní plátky včetně korunky mají sněhově bílé zabarvení, uprostřed korunky se tyčí jemně žlutě zabarvené prašníky. Na stonku je vždy jeden květ. Dorůstá do výšky okolo 45 cm, nakvétá v průběhu dubna.
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2021 > 5 
  Kód:99602
 • love
  Tulipa 'Big Love' V překladu 'Velká láska' a název sedí, jelikož se ihned zamilujete. Nádherné, elegantní a jemné květy, které mají červeno fialové až růžové zabarvení a tyčí se na silných stoncích Vás potěší i v pohodlí doma, jelikož jsou vhodné k řezu. Dorůstá do výšky okolo 55 cm a na květy...
  Dostupnost:Expedice od 20. září 2021 > 5 
  Kód:99546

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.