Nektarinka zakrslá ´Balkonela´


 • podzim 2020
259 Kč / ks
Kategorie: Sloupovité a zakrslé ovocné stromy
Hmotnost: 1 kg
Barva: Červená, Žlutá
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 60-80
Zazimování: Zimní kryt
Zralost: Srpen
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: BSB-2
Položka byla vyprodána...
 

Nektarinka 'Balkonela' - odrůda dorůstá do výšky cca 80 cm, je náchylnější k nízkým teplotám, je nutné ji chránit textilií. Vhodná k pěstování na balkonech. Listy zcela zakrývají větvení rostliny, tudíž stromek působí jako hustě olistěný keř. Plody jsou střední velikosti, slupka je pevná, jemná, lysá, zbarvená základní žlutou barvou, pokud není plod zakrytý listím, bývá z poloviny překrytý ještě karmínově červenou, a to vlivem slunečního záření. Dužnina je jemně strukturovaná, lehce ulpívá na pecce. Chuťově je plod šťavnatý, sladký a jemně kořenitý. Sklízíme od poloviny srpna.  

Pěstování: Pro broskvoně vybereme slunné, dostatečně otevřené stanoviště, nejlépe v nadmořské výšce do 250 m.n.m., orientované na jih a zároveň chráněné proti severním větrům. Půda by měla být sušší, humózní, vápenatá a živná, s pH 6,5-8, středně těžká až písčito-hlinitá. Broskvoně lze pěstovat i ve vyšších polohách (nad 450 m.n.m.), zde je ale opravdu nutný správný výběr stanoviště. Čtvrtkmeny a zákrsky vysazujeme nejčastěji do sponu 5x3-4m.   

Více na: návod na pěstování broskvoní a nektarinek

Podobné produkty

 • lambada
  Malus domestica 'Lambada' Nový kříženec odrůd Bohemia Gold a Moonlight. Plody má velké, kónicko-kulovité, se základní zeleno-žlutou barvou, a jemným, narůžovělým líčkem. V průběhu skladování více žloutne. Dužnina je žlutavá, pevná, křehká, velmi šťavnatá, aromatická. Jablka sbíráme od poloviny...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:80944
 • Jabloň zakrslá ´Garden Sunred´
  Malus domestica 'Garden Sunred' Zakrslá odrůda, vhodná pro pěstování v malých zahradách, či v nádobách, dorůstá do výšky 1,5-2m. Plody má velké a zbarvené do červené barvy. Dužnina je sladká a šťavnatá. Plody zrají od října a při dobrém uschování vydrží až do března.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4488
 • Jabloň sloupovitá ´RedRiver´
  Malus domestica 'Redriver' Sloupovitá jabloň. Velmi dobře odolná. Plody má tato jabloň středně velké, červené. Slupka je zbarvená do červené barvy. Dužnina je žlutá, sladká a šťavnatá. Jablka sbíráme v září. Ideální pro malé zahrady nebo pro pěstování v nádobách.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:10922
 • Třešeň sloupovitá ´Victoria´
  Prunus avium 'Victoria' Sloupovitá třešeň, dorůstající do výšky 2-2,5 m, tudíž nevyžaduje velké prostory, ideální pro balkony a malé zahrádky. Plody jsou tmavě červené, sladké. Odrůda je samosprašná. Dozrává začátkem července
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4606

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.