Plamének ´Solidarnosc´


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
269 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Červená
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Září, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Solidarnosc' - atraktivní odrůda s velkými květy, které mají v průměru až 16 cm. Květy mají intenzivně červenou barvu se světlým pruhem uprostřed každého okvětního lístku. Kultivar působí sametovým dojmem. Kvete hojně od května do září. Dorůstá do výšky 1,5 m. Tyčinky mají fialové prašníky.  Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.   

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • panther
  Clematis 'Panther' Neobvyklý kultivar, se zajímavými, 10-12cm v průměru širokými květy. Ty jsou složené ze 4-9 jemně zvlněných, okvětních plátků v syté, tmavě fialové barvě. Prašníky jsou v krémově žluté barvě. Nakvétají od července do srpna. Rostlina dorůstá do výšky 1-2m. Množí se bazálními...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721996
 • peradia
  Clematis 'Perida' Jeden z nejhezčích, červeně kvetoucích kultivarů. Květy jsou středně velké, dosahují do průměru 8-12cm, mají sytou, karmínově červenou barvu, s růžovým pruhováním. Tyčinky jsou rovněž červené. Kvete od června do srpna. Listy jsou jednoduché, nebo trojčetné, v tmavě zelené...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721997
 • Clematis 'Golden Tiara'
  Clematis 'Golden Tiara' Jedinečný kultivar! Velmi odolný kultivar. Květy má malé, zbarvené do zlatožluté barvy. Mají tvar zvonu. Tyčinky mají světle fialové prašníky. Kvete bohatě od konce července do října. Dorůstá do výšky 3 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5027
 • sizaia
  Clematis 'Sizaia Ptitsa' Nižší kultivar, s doširoka otevřenými tmavě fialovými květy, s červenými prašníky. Jednotlivé okvětní plátky jsou úzké, mírně zvlněné, s tmavším pruhem ve stejné barvě uprostřed. Dorůstá do výšky 1,5-2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.