Plamének ´Viva Polonia´


 • (> 5 ks) Skladem
299 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Bílá, Fialová
Kvetení: Červen, Červenec
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
Plant Passport: A: Clematis B: CZ-0701 C: 21/FP/0010 D: PL
 

Plamének 'Viva Polonia' - barevně senzační kultivar, květy má středně velké, jednoduché. Květenství je fialové s bílou, přičemž bílá vede středem každého okvětního plátku. Kvete od května do června. Dorůstá do výšky 2 m. Tyčinky mají fialovou barvu.  Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.   

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • krako
  Clematis 'Krakowiak' Kultivar má zářící růžové květy s červeným a růžovým pruhem. Kvete bohatě od června do září. Roste rychle, dorůstá do výšky okolo 3 m. Je zcela odolný proti mrazu. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:81401
 • ernest
  Clematis 'Ernest Markham' Bohatě kvetoucí, velkokvětý kultivar. Jednoduché květy dosahují do průměru 10-15cm. Mají výraznou, purpurově růžovou, sametovou barvu. Nakvétá až od konce léta. Dorůstá do výšky 0,6-0,9m a stejné šířky.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721972
 • fay
  Clematis 'Fay' Kultivar s výjimečně dlouhou dobou květu. Má smetanově růžové květy zvonkovitého tvaru. Kvetou od června do října. Listy jsou složeny z 3-5 elipsovitých nebo oválných lístků. Mají zelenou barvu. Kultivar dorůstá do výšky 2m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721973
 • glance
  Clematis 'Innocent Glance' Dlouho kvetoucí kultivar, květy má velké a plné. Zbarveny jsou do bledě růžové barvy. Teplejší narůžovělá barva zdobí okraje okvětních plátků. Kvete od května do července a od srpna do září. Prašníky jsou světle žluté. Kultivar dorůstá do výšky 2 m. Po odkvětu se...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5030

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.